O Wydawnictwie | wersja beta

Tajemnica Starego Witraża - tom 5 - W spirali zła

Liczba stron: 478
Autor: Ewa Rosolska
Dział: Poezja, proza, nauka
Podkategoria: Proza
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 39,90 zł 39.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Tajemnica Starego Witraża - tom 5 - W spirali zła

Czy studnia dusz wypuści ze swojego wnętrza światło? Czy labirynt westchnień już na zawsze zatrzyma swego księcia? Komu uda się umknąć przeznaczeniu?
Nowe postacie odkryją rodzinne tajemnice czarnej służki… czy na coś się przydadzą?
Tego wszystkiego dowiecie się, podążając za wskazówkami medalionu Eleonory.

Tajemnica Starego Witraża to cykl opowieści o niezwykłych przygodach grupy nastolatków, w której prym wiedzie dziewczyna o nadnaturalnych zdolnościach. Marta urodziła się w Polsce, ale całe życie mieszkała poza jej granicami. Pewnego razu przyjeżdża na wakacje na Warmię i tam pozostaje pod opieką wujka Jurka – starszego pana, ojca chrzestnego swojego taty. Wraz z wnukami gospodarza mieszka w domu pełnym antyków i dzieł sztuki, w domu, gdzie tchnienie tajemnicy zieje z każdego kąta.

Do tej pory w serii ukazały się następujące części Tajemnicy Starego Witraża:

Trzy krople życia (tom I)

Księga życzeń (tom II)

Po drugiej stronie (tom III)

Światło i Mrok (tom IV)

 

"Tajemnica Starego Witraża" na Facebooku

 

Recenzje czytelników:

Tajemnica Starego Witraża. W spirali zła już od pierwszych stron porywa czytelnika w wir tajemnic. Razem z Martą i jej przyjaciółmi starałam się rozwikłać nowe wpisy w księdze życzeń. Tajemnice, rodzinne sekrety, zaginione skarby… Komu można ufać, a komu nie? W tej części, bohaterowie muszą stawić czoła nie tylko złu, ale i swoim słabościom. Skąd można wiedzieć, kto jest przyjacielem, a kto tylko udaje? Spiralne kręgi nie zwiastują nic dobrego.
Uległam czarom magicznych szkiełek, lękałam się krainy ciemności, a w przygodę wkręciłam się bez granic! Co kryją podziemia? Jakie intencje ma wróg? Czy się bałam? Oczywiście, tylko głupi się nie boi, ale to właśnie są uroki przygody.

Wiktoria


W piątej części w końcu jest i pies! Ale to nie słodki psiak! Raczej mroczne, wściekłe psisko – o dość sugestywnym imieniu – Cerber! Zdradzę tylko, że pies będzie blisko związany z Józefiną.
Piąta część – jak i poprzednie – jest równie tajemnicza i wciągająca. I tak jak we wcześniejszych – gdy czytelnikowi wydaje się już, że pozna rozwiązanie zagadki – okazuje się, że skomplikowała się ona jeszcze bardziej.
[… ] to nowe tajemnice, nowi bohaterowie, nowe mroczne przedmioty – ale wciąż ta sama radość z przeżywania razem z bohaterami ich niezwykłych przygód!

Marta


Piąty tom nosi tytuł W spirali zła. Przeczytałam go jednym tchem, z wielkim strachem, a czasem nawet przerażeniem. Bałam się bardzo o losy Marty, za każdym razem, gdy schodziła do podziemi. Obawiałam się, że duszą Adama zawładnie ciemna moc. Całym sercem wspierałam panią Zofię w walce z szantrapą Józefiną, która tworzyła spiralę zła. Wyjątkowo wredna osoba. Magiczna ekipa poradziła sobie z nią doskonale.
Bardzo chciałabym mieć takie przyjaciółki jak Marta. Chociaż właściwie moją osobistą Helcię mam i Alicję też, więc może Werkę też odnajdę.

Sonia


Seria książek dla dzieci Tajemnica Starego Witraża bardzo mnie zainteresowała i wciągnęła, pomimo moich 40 wiosen. [… ]
Historia grupki przyjaciół wiele może nas, dorosłych nauczyć. Wydaje mi się, że przede wszystkim warto przypomnieć sobie, że dobro zwycięża nad złem, światło zawsze rozświetli mrok, a przyjaźń ma przeogromną moc.
Niestety w dzisiejszych czasach prawdziwych przyjaciół rzadko się spotyka. Zielonooka Marta ma ich kilkoro, nawet pośród chodzących swoimi ścieżkami kotów. Dzieciom życzę wielu magicznych chwil podczas zgłębiania tajemnic starego witraża i nie tylko.

Ewa (mama Soni)

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl