O Wydawnictwie | wersja beta
Recenzje

Procedura recenzyjna

  1. Do oceny publikacji powołuje się kilku niezależnych recenzentów spośród obszernego spisu osób współpracujących z wydawnictwem (są to m.in. pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Lubelskiego czy Uniwersytetu Śląskiego). Spis ten jest jawny.
  2. Przydzieleni recenzenci pozostają anonimowi dla autorów, zaś dane autorów nie są ujawniane recenzentom (double-blind review).
  3. Redakcja dobiera recenzentów kierując się zgodnością zakresu tematycznego pracy z obszarem zainteresowań opiniodawcy.
  4. Recenzent ma prawo zrezygnować z pracy nad tekstem w przypadku stwierdzenia niewystarczającej wiedzy lub zauważenia konfliktu interesów, tj.:
  • relacji osobistych z Autorem (związki prawne, pokrewieństwo)
  • współpracy naukowej w ciągu ostatnich dwóch lat
  • relacji podległości zawodowej
  1. Recenzja musi mieć formę pisemną i zawierać obiektywną oraz merytorycznie uargumentowaną decyzję co do przyjęcia książki do publikacji bez poprawek, przyjęcia książki warunkowo (konieczne zmiany) bądź jej odrzucenia. Opinia ta jest niepodważalna i ostateczna. W przypadku niezgodnych konkluzji różnych recenzentów decyzję podejmuje Redakcja.
  2. Autor ma obowiązek zastosować się do zgłoszonych w recenzji uwag – musi dokonać zmian lub zrezygnować z wydania publikacji. W przypadku licznych zmian publikacja może być poddana kolejnej recenzji.

 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl