O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

polecane konferencje

Ogólnopolska Konferencja "W krainie dźwięków. Percepcja słuchowa i zaburzenia słuchu u dzieci"więcej
O Nas

Wydawnictwo Edukacyjne sp. z o.o. powstało w Warszawie w lutym 1993 roku, a w 1995 roku na stałe przeniosło się do Krakowa. Naszymi hitami wydawniczymi są serie „To lubię!” (do nauczania języka polskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach) oraz „Kocham Czytać” - obecnie pakiet 42 zeszytów służących do wczesnej nauki czytania. W roku 2006 wprowadziliśmy na rynek znowelizowaną wersję podręczników To lubię! do klasy IV szkoły podstawowej pt. „Nowe To lubię!”. Ofertę podręcznikową uzupełniają starannie opracowane metodycznie i merytorycznie pomoce dla ucznia i nauczyciela, a więc plany pracy, sprawdziany, testy, scenariusze lekcji. Wynikiem bezpośredniej współpracy WE z ośrodkami naukowymi, głównie krakowskimi uniwersytetami - Pedagogicznym i Jagiellońskim są publikacje z zakresu logopedii, pedagogiki i historii literatury.

Od 1999 do 2007 roku Wydawnictwo Edukacyjne publikowało czasopismo dla nauczycieli języka polskiego i innych przedmiotów humanistycznych „Nowa Polszczyzna”. Redagująca pismo Zofia Agnieszka Kłakówna nadała mu nowoczesny profil, publikując artykuły teoretyczne, metodyczne, językoznawcze, ale jednocześnie bardzo bliskie praktyce, dając równocześnie przegląd ważniejszych czasopism humanistycznych oraz recenzje najnowszych publikacji ważnych dla nauczyciela. Wysoki poziom merytoryczny zapewnili autorzy z katedr metodycznych wielu uniwersytetów (m.in. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie), a także doświadczeni nauczyciele z całej Polski.

Naszym kolejnym bestsellerem jest pakiet edukacyjny dla przedszkolaków "Szkoła za pasem". To skompensowane środki dydaktyczne przeznaczone dla dziecka i nauczyciela przygotowujące do podjęcia nauki w szkole podstawowej. 

Szkoła za pasem - roczne przygotowanie do szkoły to zestaw składający się z:

✔ czterech zeszytów kart pracy (tematycznie na każdą porę roku)
✔ Przewodnika metodycznego dla nauczycieli
✔ trzech płyt CD
✔ Programu wychowania przedszkolnego

Uzupełnieniem kart pracy są publikacje:
✔ Kolekcja literek - przygotowanie do nauki czytania i pisania,
✔ Kolekcja cyferek - wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych,
✔ Kolekcja łamigłówek - gimnastyka umysłu cz. 1 i 2.

Wydawnictwo Edukacyjne organizuje szkolenia i warsztaty dla logopedów, nauczycieli, terapeutów, rodziców. Tworzymy w ten sposób nowoczesną formułę oficyny, zbliżoną do instytutu naukowo-dydaktyczno-wydawniczego.

NAGRODY:


na 5. Targach Książki Szkolnej – Edukacja '98 (marzec 1998)

Puchar Ministra Edukacji za nowoczesność w dydaktyce i edytorstwie.
Nagroda za walory edukacyjno-poznawcze podręcznika Marii Jędrychowskiej i Zofii Agnieszki Kłakówny To lubię! Teksty i zadania. Klasa VII


na 10. Targach Książki Edukacyjnej (kwiecień 2001)

Nominacja za wybitne wartości edukacyjne dla Metodycznej Biblioteki To lubię! 


na 16. Targach Książki Edukacyjnej (kwiecień 2004)

Nominacja do nagrody Edukacja XXI za Ćwiczenia redakcyjno-stylistyczne dla klas 1-3 gimnazjum. Sztuka pisania pod redakcją Z. A. Kłakówny.


na 18. Targach Książki Edukacyjnej (marzec 2005)

Nominacja do nagrody Edukacja XXI za serię logopedyczną Kocham Czytaćautorstwa Jagody Cieszyńskiej.


na 22. Targach Książki Edukacyjnej (marzec 2007)

Nagroda z kategorii podręczniki szkolne dla Podręcznika do języka polskiego dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Nowa Sztuka pisaniaautorstwa Z. A. Kłakówny i K. Wiatra.


Podczas sesji Komisji do Oceny Podręczników Szkolnych Polskiej Akademii Umiejętności (czerwiec 2007)

Prestiżowe wyróżnienie przyznane serii podręczników To lubię! przeznaczonej dla szkół ponadgimnazjalnych.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl