Ćwiczenia i pomoce logopedyczne
W niniejszej kategorii znajdą Państwo książki dotyczące wspierania prawidłowego rozwoju dzieci, a także zaburzeń rozwojowych: dysleksja, afazja dziecięca, zaburzenia płynności mowy oraz diagnozy i terapii logopedycznej. Publikacje te stanowią wsparcie w pracy terapeutycznej w gabinetach logopedycznych oraz podczas ćwiczeń w domu.
Logopedia
Zrozumieć zaburzenia mowy
Zaburzenia mowy u dzieci mogą mieć różne przyczyny. Inaczej będzie wyglądała terapia logopedyczna dziecka, które posiada nieprawidłowo rozwinięty aparat mowy, a inaczej w przypadku problemów psychologicznych lub innych zaburzeń. Dlatego oferujemy Państwu książki, które dotyczą różnorodnych zaburzeń mowy u dziecka. Umożliwiają one lepsze zrozumienie tego tematu i podjęcie odpowiedniej terapii, dostosowanej do indywidualnego przypadku.
Książki logopedyczne
Oferowane przez nas pomoce logopedyczne- książki specjalistyczne, materiały do diagnozy i terapii - będą odpowiednią lekturą zarówno dla logopedów, nauczycieli, pedagogów, jak i dla rodziców. Są wśród nich także scenariusze zajęć dla nauczycieli, materiały do ćwiczeń z dziećmi w przedszkolu, gabinecie logopedycznym i w domu. Codzienne, regularne wykonywanie ćwiczeń jest kluczowym elementem terapii dysleksji rozwojowej, afazji dziecięcej, zaburzeń płynności mowy i wielu innych dysfunkcji.
Ćwiczenia i zabawy logopedyczne dla Twojego dziecka
Nie od dzisiaj wiadomo, że dziecko najlepiej przyswaja wiedzę poprzez zabawę. Dlatego ćwiczenia logopedyczne nie muszą przybierać formy żmudnego powtarzania mało znaczących dla dziecka słów. Oferowane przez nas książki to również propozycje zabaw logopedycznych, a także bajki terapeutyczne czy wierszyki logopedyczne. Są przeznaczone nie tylko dla dzieci z zaburzeniami mowy. Wspierają prawidłowy rozwój każdego dziecka.
Grafomotoryka
Ćwiczenia logopedyczne, mimo że kojarzą się głównie z pracą nad prawidłową wymową, obejmują również szereg czynności związanych z motoryką małą. Umiejętności grafomotoryczne przekładają się w dużej mierze na poprawne mówienie. Dlatego w ramach terapii logopedycznej dzieci rysują, piszą, wycinają. Usprawnia to pracę ręki, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i poprawia spostrzegawczość.