O Wydawnictwie | wersja beta

Wierszyki pisane przez ciche szumy i syki (gratis CD) - Anna Walencik-Topiłko

Liczba stron: 94
Autor: Anna Walencik-Topiłko
Dział: Logopedia
Podkategoria: Artykulacja
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 49,90 zł 49.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Wierszyki pisane przez ciche szumy i syki
Do czytania, do słuchania, do zabawy i ćwiczenia
(książka + gratis płyta audio CD)

O książce
Wspaniały zbiór wierszyków do nauki mówienia, ćwiczeń artykulacji i dykcji oraz do zabawy słowem i językiem, który pokochają wszystkie dzieciaki!
Każdy wierszyk jest ślicznie zilustrowany tematycznie, co z pewnością spodoba się najmłodszym czytelnikom.
Książka zawiera szczegółowe informacje, jak wymawiać 12 trudnych głosek języka polskiego należących do trzech szeregów (ciszący, syczący, szumiący): ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż.

W poszczególnych rozdziałach zastosowano czystość fonetyczną w doborze słownictwa, by ułatwić ćwiczenie. Teksty powstały podczas pracy z dziećmi - są sprawdzone przez nie i bardzo lubiane.
Wierszyki i ćwiczenia można czytać (w książce) i słuchać (włączając płytę).

Bezpośrednie zwroty do odbiorcy i ciepły ton narracji zapewniają bliski kontakt Autorki z odbiorcami, co z pewnością będzie służyło stałemu obcowaniu z książką.
Ta kolorowa rymowana przygoda zafascynuje dzieci, nauczycieli, logopedów, rodziców!

O płycie
Ponad godzina wzorcowych nagrań (90 utworów) czytanych przez Autorkę, pomagających kształtować prawidłową wymowę.


3 szeregi w jednej książce!
Do mówienia i słuchania!
Do ćwiczenia i czytania!


Anna Walencik-Topiłko – doktor nauk humanistycznych, wykładowca, z wykształcenia językoznawca, polonista, logopeda (specjalista w zakresie neurologopedii, logorytmiki, emisji głosu). Od ponad dwudziestu lat zajmuje się logopedią zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Jest autorką licznych publikacji naukowych, a także współautorką podręczników akademickich. Opracowała programy multimedialne dla dzieci. Jest trenerem i szkoleniowcem. Prowadzi gabinet logopedyczny, w którym przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci.

Anna Lubner-Piskorska – logopeda, nauczyciel wczesnej edukacji, autorka i ilustratorka gier oraz pomocy logopedycznych z serii UniLogo.

Live z autorką "Wierszyków pisanych przez ciche szumy i syki" dr Anną Walencik-Topiłko oraz ilustratorką książki - Anną Lubner-Piskorską można obejrzeć TUTAJ

 


Recenzja opublikowana na fanpage'u "Razem z dzieckiem"

Trudności w artykułowaniu głosek trzech szeregów są częstą przypadłością u wielu dzieci. U ich podłoża leżą zarówno problemy w percypowaniu dźwięków, różnicowaniu, autokontroli słuchowej, jak i niska sprawność aparatu mowy. Po wywołaniu prawidłowej artykulacji utrwalamy głoski etapowo w oparciu o zróżnicowany materiał. Jedną z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku jest publikacja Wydawnictwo Edukacyjne autorstwa dr Anny Walencik-Topiłko.

Znajdziemy w niej uporządkowane propozycje ćwiczeń, zabaw, które możemy wykorzystać w trakcie utrwalania każdego z trzech szeregów. Znajduje się tu materiał do powtarzania wyrazów, jak i do automatyzacji w mowie potocznej. Do publikacji dołączona jest również płyta CD, dzięki czemu teksty rymowane można nie tylko czytać (może być to propozycja dla dzieci, które już czytają, jako jedna z form utrwalania prawidłowej artykulacji - zastosowana czcionka jest stosunkowo duża i nawet młodsi uczniowie powinni dać sobie z nią radę), ale także słuchać. Ciekawe, zabawne teksty lubiane przez dzieci, wartość terapeutyczna i estetyczne, kolorowe wydanie, czyli wszystko to, co czyni publikację logopedyczną wartą uwagi.
 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl