O Wydawnictwie | wersja beta

Tajemnica Starego Witraża - tom 4 - Światło i Mrok

Autor: Ewa Rosolska
Dział: Poezja, proza, nauka
Podkategoria: Proza
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 39,90 zł 39.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Tajemnica Starego Witraża. Światło i Mrok
 

Światło i Mrok od zawsze toczą nieustającą walkę. Kto w niej zwycięży? Kto kogo przeciągnie na swoją stronę? Strażniczka światła musi stanąć do trudnej próby odwagi i ufności i wraz z Księciem Mroku przekroczyć granice mrocznego świata.

Do walki dobra ze złem włącza się służka Mroku, ochmistrzyni Józefina. Trafia jednak na równego sobie przeciwnika i… nie jest nim Marta. Bohaterowie odkrywają makabryczną zagadkę pustych kamieni nagrobnych. Poznają dramat nieumarłych niepokornych braci. Marta i jej przyjaciółka muszą wyruszyć w podróż do przeszłości. To bardzo niebezpieczna wyprawa, bo zło podąża ich śladem. Czy powrócą? Czy pokonają złe moce i wyrwą się z pułapki czasu?
Idąc tropem starych zapisków, młodzi poszukiwacze odkryją prawowitego następcę Mroku i poznają jego władzę. Książę ciemności uprowadza Martę. Czy dziewczyna zlęknie się mroku podziemnej krainy? Czy bez jej udziału uda się odprawić magiczny rytuał i przywrócić witrażom ich moc? Kogo spotka pośród nieumarłych?


Tajemnica Starego Witraża to cykl opowieści o niezwykłych przygodach grupy nastolatków, w której prym wiedzie dziewczyna o nadnaturalnych zdolnościach. Marta urodziła się w Polsce, ale całe życie mieszkała poza jej granicami. Pewnego razu przyjeżdża na wakacje na Warmię i tam pozostaje pod opieką wujka Jurka - starszego pana, ojca chrzestnego swojego taty. Wraz z wnukami gospodarza mieszka w domu pełnym antyków i dzieł sztuki, w domu, gdzie tchnienie tajemnicy zieje z każdego kąta.

Do tej pory w serii ukazały się następujące części Tajemnicy Starego Witraża:

* Trzy krople życia (tom I)

* Księga życzeń (tom II)

* Po drugiej stronie (tom III)

 

"Tajemnica Starego Witraża" na Facebooku

Ciągle mam przed oczami koronę z warkocza i jego mroczną właścicielkę. Nie mogę zapomnieć o podróżach do podziemi i duszach Mroku oraz Eleonory. Dziewczyna w zielonych bojówkach musi zwalczyć siły ciemności i ochronić światło. Czy jej się to uda? Czego strzeże najstarszy brat Robert i co się stało ze zbuntowanymi członkami bractwa kapturowego? Sprawdźcie sami!

Każdy kolejny tom to zaskakujące wydarzenia, niespodziewane zwroty akcji i tajemnice, które powodują zdecydowanie szybsze bicie serca.

Oliwia

 

Znając treść poprzednich części, mieliśmy wyobrażenie dalszych losów bohaterów. Jednak tom IV bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Już od samego początku pojawia się wiele nowych wątków. Splot losów postaci i zdarzeń sprawia, że nie można przerwać czytania!

Każdy, kto weźmie do ręki Tajemnicę…, nie zawiedzie się i będzie chciał jak najszybciej pochłonąć kolejną część tej magicznej opowieści.

Piotr

 

Tajemnica Starego Witraża to seria książek dla dzieci i młodzieży. Ale to również interesująca lektura dla dorosłych, o czym sama się przekonałam. Zachęcona przez córkę, która dzięki TSW zakochała się w książkach i czytaniu (teraz mamy kolejną wspólną pasję!), sama postanowiłam sprawdzić, o co w tym wszystkim chodzi. No i zaczęło się… Przeszłam przez kolejne trzy tomy niczym burza. (…)

Cała opowieść o niezwykłych zdarzeniach, magicznych kroplach, witrażach, zdolnościach i podobieństwach, królewskiej krwi, odwiecznej walce dobra ze złem, mrocznych zamkach, strzeżonych pilnie tajemnicach, wreszcie o dwóch światach, pomiędzy którymi można podróżować, przenosi nas w świat cudownej dziecięcej fantazji. Kolejne strony uruchamiały moją wyobraźnię, a odkładając książkę i zamykając oczy, widziałam bohaterów, czułam ich emocje i próbowałam przewidzieć, co się jeszcze może wydarzyć.

Autorce udało się świetnie połączyć prawdziwe wydarzenia, miejsca i postacie z tymi wymyślonymi, zaczarowanymi i posiadającymi nadprzyrodzone zdolności. Magia i tajemne moce wkroczyły w świat rzeczywisty bohaterów tak mocno, że stworzyły jedną całość. A wszystko to napisane jest prostym i zrozumiałym językiem, trzymającym w napięciu do ostatniej strony.

Aneta (mama Oliwii)

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl