O Wydawnictwie | wersja beta
  • promocja

Głos odzyskany. Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się

Liczba stron: 120
Dział: Logopedia
Podkategoria: Jąkanie
Rok wydania: 2016
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 20,50 zł
Cena: 26,90 zł 20.50
Cena katalogowa: 29,90 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wydawnictwo Edukacyjne
Kod produktu: 350

Opis

Głos odzyskany. Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się autorstwa Doreen Lenz Holte to wyjątkowa książka-świadectwo, napisana przez matkę zmagającą się z wieloletnią niepłynnością mowy dziecka. To także próba odpowiedzi na pytanie: co mogę zrobić w takiej sytuacji w warunkach domowych i poza środowiskiem rodzinnym? Co mogą zrobić profesjonaliści? Jak pomóc dziecku?
 

Książka objęta cyklem "Logopeda poleca!"

Z recenzji mgr Beaty Suligowskiej:
 

To bardzo pouczająca i potrzebna książka. Pokazuje jak często - my dorośli - chcąc na siłę uszczęśliwiać nasze dziecko, nieświadomie je unieszczęśliwiamy.
Książka obnaża to, co jest nieskuteczne w terapii dziecka jąkającego się i jego rodziny. Pokazuje jak nadmierny niepokój rodziców o dziecko oraz ich brak akceptacji dla niedoskonałego sposobu mówienia, może doprowadzić nawet do zupełnego milczenia dziecka.
Zatem Drogi Rodzicu, Nauczycielu i Specjalisto, przyjmij apel, jaki płynie z tej książki:
• „Nie wywieraj presji na swoje dziecko oraz pomóż mu pozbyć się presji, którą wywiera samo na siebie” (cytat z książki str. 92),
• skoncentruj się na budowaniu wewnętrznej siły i pewności siebie dziecka - bardziej niż na upłynnianiu jego mowy,
• zachwyć się dzieckiem i zrób wszystko, by mogło czuć się bezpiecznie i wyjątkowo w twojej obecności oraz by mogło wypowiadać się swobodnie bez względu na swoje trudności.

Beata Suligowska – logopeda, terapeuta, nauczyciel dyplomowany; prowadzi terapie jąkania dzieci i młodzieży oraz dorosłych w formie indywidualnej i grupowej, od kilkunastu lat związana z Klubem J w Krakowie.
 

 

Książka objęta cyklem "Psycholog poleca!"

Z recenzji mgr Lucyny Jankowskiej-Szafarskiej:
 

To ważny głos w dyskusji nad istotą terapii dzieci jąkających się w Polsce, toczonej dotąd głównie pomiędzy profesjonalistami. Pogłębia ją o perspektywę rodzica i dziecka. Może zachęci polskich rodziców do szerszego udziału w pracach nad poprawą systemu opieki? Może rozwinie się – raczkujący dopiero u nas – ruch samopomocy rodziców dzieci jąkających się?
Doświadczenie bohaterów książki – Elliego i jego matki – dostrzeżone i przetłumaczone przez polskiego rodzica, zwraca uwagę na najważniejszą potrzebę dziecka: bycia akceptowanym, takim, jakie jest; razem ze swoimi umiejętnościami i talentami oraz ze swoimi niedoskonałościami. Zachęca do zachowania właściwej proporcji pomiędzy jej zaspokajaniem, a nastawionymi na poprawę płynności mowy oddziaływaniami terapeutycznymi. Aby w pogoni za nieskazitelną wymową nie zgubić czegoś znacznie cenniejszego…
To książka dla wszystkich, którym bliski jest złożony temat jąkania. Oby była kolejnym źródłem twórczych, nastawionych na rozwiązanie, dyskusji pomiędzy nimi.
Dziękuję Wydawnictwu Edukacyjnemu za włączenie się do tej ważnej misji!

Lucyna Jankowska-Szafarska – psycholog kliniczny, terapeuta w nurcie modyfikacji jąkania, współtworzyła i uczestniczy w ruchu samopomocy osób jąkających się w Polsce.

Z recenzji logopedy Pauliny Sentkiewicz:

Poradnik radzi, na co rodzic powinien zwrócić uwagę, jakich błędów w wychowaniu nie popełniać.
Z punktu widzenia logopedy, książka pokazuje, że osoba jąkająca się jest wyjątkowa, indywidualna i nie powinniśmy sugerować się naszymi wynikami w terapiach, stereotypowymi metodami i teoriami, tylko wspólnie z rodziną szukać kompromisu, który wzbudzi w pacjencie poczucie bezpieczeństwa i chęć do mówienia. Poprawianie i wytykanie błędów sprawia, że osoby z niepłynnością mówienia, nie chcą dzielić się swoimi przeżyciami i terapia nie przynosi zadowalających efektów, na które liczą nie tylko rodzice, terapeuta, ale i sam jąkający się.

Pełny tekst recenzji tutaj - kliknij.

 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl