O Wydawnictwie | wersja beta

Logosyczaki Przedszkolaki. Ćwiczenia i zabawy logopedyczne wspierające prawidłowy rozwój mowy dziecka

Autor: Alicja Iwanowska
Dział: Logopedia
Podkategoria: Rozwijanie mowy i myślenia
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 35,00 zł
Cena: 42,90 zł 35.00
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Logosyczaki Przedszkolaki. Ćwiczenia i zabawy logopedyczne wspierające prawidłowy rozwój mowy dziecka - Alicja Iwanowska 

Zestaw kart pracy dla dzieci w wieku przedszkolnym, dzięki którym najmłodsi poprzez zabawę rozwijają swoją mowę.

Karty zawierają ćwiczenia rozwijające wiele obszarów rozwoju dziecka m.in.:

  • praca w obrębie grupy syczącej: s, z, c, dz
  • praca w obrębie samogłosek: a, o, u (ó), e, i, y, ą, ę
  • motoryka mała i duża
  • ćwiczenia słuchu fonematycznego
  • percepcji słuchowej i wzrokowej
  • ćwiczenia grafomotoryczne

Gra planszowa znajdująca się w zestawie to fantastyczny sposób na powtórzenie i utrwalenie prawidłowych wzorców.

Publikacje można wykorzystać podczas zajęć indywidualnych, w małych grupach lub jako ćwiczenia w formie zabawy w domowym zaciszu.

Alicja Iwanowska – logopeda, nauczyciel dyplomowany, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim. Od 26 lat pracuje z dziećmi, zaczynając od nauczania początkowego, poprzez kolejne specjalizacje w ramach studiów podyplomowych, tj. logopedię i terapię pedagogiczną, oligofrenopedagogikę, organizację i zarządzanie oświatą. Uczestniczyła w wielu kursach, szkoleniach, konferencjach i warsztatach. Ponadto, aby lepiej wspierać i komunikować się z pacjentami, ukończyła kilkustopniowy kurs języka migowego, uzyskując kwalifikacje tłumacza języka migowego. Logopeda i koordynator terapii dziecka w szkole i w Centrum Terapii i Rozwoju Mowy MigaMiś. Pracuje z dziećmi, wykorzystując wiele autorskich tekstów, zabaw i gier. Autorka tekstu eksperckiego pt. "Percepcja słuchowa jednym z czynników prawidłowej komunikacji interpersonalnej".

 

Recenzje

Przystanek Rodzinka - fragment poniżej

Karty pracy prezentują bogaty zbiór propozycji usprawniających wiele obszarów rozwoju dziecka (m.in. motoryka mała, słownictwo, percepcja słuchowa), nie tylko więc są to ćwiczenia typowo artykulacyjne.

Zadania opierają się na krótkich rymowanych tekstach, zabawach z wykorzystaniem ruchu, manipulowania przedmiotami, wycinania, kolorowania, tworzenia prac według poleceń.

Niezaprzeczalną zaletą jest sposób łączenia kart w zestawie – swobodnie wyjmowane karty gotowe są do powielania i wielokrotnego wykorzystania, zarówno przez jedno dziecko (jako wprowadzenie zadania, ćwiczenie i utrwalania poprawnych wzorów oraz jako ocena postępów), jak i grupę.

 

Ciocia Logopeda - fragment poniżej

Pozycja ta daje wiele możliwości ćwiczeń z dziećmi nie tylko szeregu syczącego (wywoływanie prawidłowe wzorców artykulacyjnych danej głoski, utrwalanie głosek w izolacji, nagłosie, śródgłosie, wygłosie, sylabie, wyrazie oraz w zdaniu), ale także pracy z samogłoskami. Znajdziemy tam także ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia usprawniające motorykę artykulacyjną. Są tam także ćwiczenia na percepcję słuchową oraz wzrokową. W tej pozycji mamy także ćwiczenia z małej i dużej motoryki. Karty pracy są przejrzyste. Wykorzystam na pewno te karty pracy w gabinecie jak i w przedszkolu w grupie.

 

Loogomowa - fragment poniżej

Jakiś czas temu dotarła do mnie książka z kartami pracy dla przedszkolaków. Zabrałam ją na zajęcia, pokazałam dzieciom i polubiliśmy się, bo w środku znaleźć można prawdziwe skarby:
✔ trening narządów mowy
✔ ćwiczenia artykulacji głosek
✔ wierszyki i rymowanki
✔ grafomotorykę
✔ ćwiczenia wzrokowe i słuchowe
✔ elementy gramatyki
✔ gry planszowe i układanki
Ot taka niewinna teczka, z uroczymi obrazkami, wypełniona ciekawą treścią godną uwagi i godną polecenia.

 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl