O Wydawnictwie | wersja beta

Stymulacja rozwoju mowy dziecka do 3. roku życia - Dominika Czachorowska

Liczba stron: 84
Autor: Dominika Czachorowska
Dział: Logopedia
Podkategoria: Rozwijanie mowy i myślenia
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 36,90 zł 36.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Stymulacja rozwoju mowy dziecka do 3. roku życia
Porady dla rodziców, opiekunów, studentów, terapeutów w oparciu o całościowy rozwój dziecka - Dominika Czachorowska


Czytelnik zainteresowany aktywnym rozwijaniem mowy swojego dziecka znajdzie w tej publikacji przejrzysty, uporządkowany, przydatny i podany w przystępnej formie poradnik dla rodziców/opiekunów małego dziecka:
– porady specjalisty (logopedy), uwiarygodnione jednocześnie własnym doświadczeniem matki małego dziecka;
– bardzo konkretne i jasne wskazówki oraz propozycje ćwiczeń z małym dzieckiem, dodatkowo podzielone na etapy: pierwszy, drugi, trzeci rok życia; wyróżnione wizualnie w książce;
– omówienie znaczenia okresu prenatalnego dla harmonijnego rozwoju dziecka po urodzeniu i propozycje prenatalnej stymulacji dziecka dla przyszłej mamy;
– omówienie umiejętności bazowych dla rozwoju mowy.

Autorka podkreśla znaczenie pierwszych trzech lat życia dla prawidłowego poznawczego rozwoju dziecka, w tym mowy, a także znaczenie stymulacji wielozmysłowej małego dziecka i jej wpływ na rozwój mowy. Równocześnie zwraca uwagę na olbrzymią rolę środowiska i otoczenia dziecka dla jego prawidłowego rozwoju, w tym również mowy.

Istotą tej książki/miniporadnika jest zwrócenie uwagi na to, że mowa nie jest umiejętnością samą w sobie i kształtuje się na tle innych, harmonijnie rozwijających się funkcji i sprawności dziecka, z czego wyłania się holistyczne podejście do dziecka i jego rozwoju psychoruchowego.

Mamy nadzieję, że publikacja ta przyczyni się do lepszego rozpropagowania idei konsultowania rozwoju noworodków i niemowlaków ze specjalistami, w myśl zasady, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 

********************************************

 

Oto interesujący poradnik napisany z perspektywy zarówno specjalisty (pedagoga, logopedy), jak i matki. Autorka dzieli się z czytelnikami wiedzą niezwykle potrzebną: jak w praktyczny sposób wprowadzić profilaktykę logopedyczną do codziennych ćwiczeń i stymulacji dziecka. Czego nie wolno przegapić, by maluch dobrze i sprawnie mówił.
Ważna wiedza 
podana jest w sposób przejrzysty, klarowny, uporządkowany i obudowana jest ciekawymi zabawami.
Polecam – czytajcie 
i stosujcie, w imię poprawnie mówiących kolejnych pokoleń!

Z recenzji dr n. hum. Anny Walencik-Topiłko
(wykładowcy uniwersyteckiego, językoznawcy, neurologopedy)

 

Pozycja ta, pisana prostym językiem, wprowadza w podstawowe wiadomości dotyczące rozwoju mowy maluszka, wskazując na przyczyny ewentualnych problemów, jak również zwracając uwagę na proste sposoby stymulacji (wytłuszczone i oznaczone w książeczce niebieskimi ramkami). Całość przeczytać można podczas jednej dziecięcej drzemki, co nie stanowi wielkiego wyzwania dla zmęczonego i zabieganego rodzica. Polecam szczególnie dla tych, którzy zaczynając przygodę z rodzicielstwem, chcieliby być nieco bardziej świadomi tego, z czym przyjdzie im się zmierzyć oraz jak wspaniałą przygodą może być wspólne poznawanie świata z własnym dzieckiem.

Z recenzji opublikowanej na blogu Razem z Dzieckiem - pełny wpis TUTAJ

 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl