O Wydawnictwie | wersja beta

Przedszkolak kocha czytać. Elementarz - Agnieszka Bala

Autor: Agnieszka Bala
Dział: Logopedia
Podkategoria: Nauka czytania
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 29,90 zł 29.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Publikacja przygotowująca dzieci do podjęcia nauki czytania w klasie pierwszej.

  • Elementarz umożliwia swobodne realizowanie różnych form i technik pracy.
  • Elementarz jest uzupełniony zeszytami ćwiczeń.

Najpierw dzieci uczą się równolegle czytać samogłoski i wyrazy globalnie. Taka strategia umożliwia im szybkie odniesienie sukcesu w nauce czytania. Uświadamia, że czytanie jest łatwe i przyjemne. Na kolejnym etapie poznają sylaby. Rozpoczynając od zapisów prostych (sylaby otwarte) i przechodząc do trudniejszych, dzieci samodzielnie czytają teksty, dokonując syntezy sylabowej. Trenując czytanie według tej metody, wkrótce z przyjemnością będą mogły czytać dłuższe teksty.

Pracując z Elementarzem, dzieci opisują zdarzenia, rozpoznają uczucia bohaterów, interpretują znaczenia zapisanych w dymkach samogłosek i sylab. Wypracowuje to gotowość do nauki czytania – uczy prawidłowej techniki (np. zasady „od lewej do prawej”) oraz pokazuje, że każdy zapis ma swoje znaczenie, czyli odniesienie do rzeczywistości. Zapisy w dymkach stanowią prototyp słów, a nawet tekstów, które w przyszłości dzieci będą musiały czytać ze zrozumieniem.

Elementarz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, które w sposób radosny mogą rozpocząć przygodę prowadzącą do świata pisma. Propozycje w nim zawarte zapewniają bogate doświadczenia związane z rozwijaniem umiejętności prawo- i lewopółkulowych. Pozwolą osiągnąć sukcesy w nauce czytania i rozwijać różnorodne zainteresowania na kolejnych etapach edukacji.

Fragment recenzji na blogu www.przystanekrodzinka.pl. Pełny tekst TUTAJ

Elementarz stanowi kompilację sukcesywnie narastających konstrukcji (samogłosek, sylab, wyrazów i zdań).

Kolejność pojawiających się konstrukcji zgodna jest z Symultaniczno-Sekwencyjną Nauką Czytania® prof. Jagody Cieszyńskiej. Powtarzanie, ale przede wszystkim rozpoznawanie (rozumienie) i nazywanie (czytanie) jest nadrzędną procedurą nauki czytania w zestawie.

Pierwsze czytane teksty posiadają graficzne ułatwienie – wyrazy czytane symultanicznie (całościowo) się pokreślone, a wyrazy czytane sekwencyjnie (sylabowo) są podzielone tzw. falbanką. Incydentalnie łączy się również słowo pisane z obrazkami (czytanie obrazkowe).

Wszystkie publikacje z serii można kupić także w pakiecie - kliknij tutaj.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl