O Wydawnictwie | wersja beta

Słucham i wymawiam. Zeszyt 3. Głoski k, g - Bożena Senkowska

Autor: Bożena Senkowska
Dział: Logopedia
Podkategoria: Rozwijanie mowy i myślenia
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 27,90 zł 27.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Seria logopedyczna „Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków” obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Ćwiczenia te:
▶ rozwijają uwagę i pamięć słuchową,
▶ doskonalą artykulację,
▶ poszerzają słownictwo,
▶ uczą dostrzegania rytmu i rymu,
▶ usprawniają funkcje percepcyjno-motoryczne,
▶ rozwijają procesy myślenia.

Dwa pierwsze zeszyty serii dotyczą głosek łatwiejszych, których wymowa jest rzadziej zaburzona (/b/, /p/, /t/, /d/). W kolejnych zeszytach ćwiczone są głoski, które w rozwoju mowy dziecka pojawiają się nieco później (/v/, /f/, /g/, /k/ oraz głoski syczące).
Oprócz ćwiczeń prawidłowej artykulacji pojawiają się też zadania rozwijające funkcje słuchowe oraz takie, które kierują uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa, jednak jeszcze w jej bardzo ogólnym rozumieniu.

Bożena Senkowska – neurologopeda, pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajmuje się dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z opóźnionym lub zaburzonym rozwojem mowy, występującym również na tle innych zaburzeń rozwoju. W swojej pracy skupia się nie tylko na rozwijaniu mowy i korygowaniu wad artykulacji, lecz także na rozwijaniu i doskonaleniu procesów myślenia oraz funkcji percepcyjno-motorycznych. Dba również o to, aby terapia była dla dziecka atrakcyjna, ciekawa i nie stała się przykrym obowiązkiem.
Jest autorką serii logopedycznej „Sylaby, słowa, wyrazy” oraz serii dla dzieci w wieku przedszkolnym „Myślę i mówię”.

 

Recenzja Anny Bekus - na fanpage'u GADUterapia [pełny tekst recenzji TUTAJ

Zeszyty przeznaczone są dla dzieciaków w wieku od 3 do 6 lat i zawierają mnóstwo fajnych zadań utrwalających prawidłową mowę, a jednocześnie ćwiczą także uwagę i pamięć słuchową, motorykę małą, rozwijają procesy myślenia, wyobraźnię i wiele wiele więcej ???? Obrazki w zeszytach są przejrzyste i jednoznaczne, część z nich jest kolorowa, a część czarno-biała - do samodzielnego pokolorowania przez dziecko. Cały materiał jest zróżnicowany pod względem tematycznym, jak i trudnościowym. Cena również jest bardzo zachęcająca. Polecam gorąco! 

 

Recenzja zamieszczona na blogu Logopraktyki

Zeszyty serii logopedycznej „Słucham i wymawiam” są przeznaczone dla dzieci już od 3 roku życia!
Ćwiczenia zawarte w książkach są dostosowane do wieku i rozwoju mowy dziecka. Mają na celu bawić i radośnie spędzać czas z terapeutą czy rodzicem, jednocześnie wplatając w zabawę ważne dla rozwoju mowy dziecka ćwiczenia, kształtujące percepcję słuchową.
Poprzez naśladowanie odgłosów zwierząt, wysłuchiwanie sylab w nagłosie, odszukiwanie ukrytych słów, wystukiwanie rytmu, odtwarzanie dźwięków i w końcu artykulację, dziecko rozwija słuch fonematyczny, a także wzbogaca zasób słownika biernego, jak i czynnego.
Warto wspomnieć, że każdy z zeszytów przeznaczony jest do utrwalania innego rodzaju głosek, zwracając tym samym uwagę na prawidłową pracę artykulatorów. Praca z zeszytem daje możliwość rozwijania funkcji percepcyjno-motorycznych, poprzez kształtowanie orientacji przestrzennej, sprawności grafomotorycznej oraz percepcji wzrokowej.
Dzięki wszechstronności zawartych zadań, zeszyty mogą być pomocą wykorzystywaną nie tylko przez logopedów, ale również nauczycieli edukacji przedszkolnej. Świetnie sprawdzą się też rodzicom do zabaw z dziećmi w domu.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl