O Wydawnictwie | wersja beta

Słucham i wymawiam. Zeszyt 4. Głoski w, f - Bożena Senkowska

Autor: Bożena Senkowska
Dział: Logopedia
Podkategoria: Rozwijanie mowy i myślenia
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 27,90 zł 27.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Seria logopedyczna „Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków” obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Ćwiczenia te:
▶ rozwijają uwagę i pamięć słuchową,
▶ doskonalą artykulację,
▶ poszerzają słownictwo,
▶ uczą dostrzegania rytmu i rymu,
▶ usprawniają funkcje percepcyjno-motoryczne,
▶ rozwijają procesy myślenia.

Dwa pierwsze zeszyty serii dotyczą głosek łatwiejszych, których wymowa jest rzadziej zaburzona (/b/, /p/, /t/, /d/). W kolejnych zeszytach ćwiczone są głoski, które w rozwoju mowy dziecka pojawiają się nieco później (/v/, /f/, /g/, /k/ oraz głoski syczące).
Oprócz ćwiczeń prawidłowej artykulacji pojawiają się też zadania rozwijające funkcje słuchowe oraz takie, które kierują uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa, jednak jeszcze w jej bardzo ogólnym rozumieniu. 

Bożena Senkowska – neurologopeda, pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajmuje się dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z opóźnionym lub zaburzonym rozwojem mowy, występującym również na tle innych zaburzeń rozwoju. W swojej pracy skupia się nie tylko na rozwijaniu mowy i korygowaniu wad artykulacji, lecz także na rozwijaniu i doskonaleniu procesów myślenia oraz funkcji percepcyjno-motorycznych. Dba również o to, aby terapia była dla dziecka atrakcyjna, ciekawa i nie stała się przykrym obowiązkiem.
Jest autorką serii logopedycznej „Sylaby, słowa, wyrazy” oraz serii dla dzieci w wieku przedszkolnym „Myślę i mówię”.

 

Recenzja Anny Bekus - na fanpage'u GADUterapia [pełny tekst recenzji TUTAJ

Zeszyty przeznaczone są dla dzieciaków w wieku od 3 do 6 lat i zawierają mnóstwo fajnych zadań utrwalających prawidłową mowę, a jednocześnie ćwiczą także uwagę i pamięć słuchową, motorykę małą, rozwijają procesy myślenia, wyobraźnię i wiele wiele więcej ???? Obrazki w zeszytach są przejrzyste i jednoznaczne, część z nich jest kolorowa, a część czarno-biała - do samodzielnego pokolorowania przez dziecko. Cały materiał jest zróżnicowany pod względem tematycznym, jak i trudnościowym. Cena również jest bardzo zachęcająca. Polecam gorąco! 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl