O Wydawnictwie | wersja beta

Słucham i wymawiam. Zeszyt 2. Głoski t, d - Bożena Senkowska

Autor: Bożena Senkowska
Dział: Logopedia
Podkategoria: Rozwijanie mowy i myślenia
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 27,90 zł 27.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Seria logopedyczna „Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków” obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Ćwiczenia te:
▶ rozwijają uwagę i pamięć słuchową,
▶ doskonalą artykulację,
▶ poszerzają słownictwo,
▶ uczą dostrzegania rytmu i rymu,
▶ usprawniają funkcje percepcyjno-motoryczne,
▶ rozwijają procesy myślenia.

Dwa pierwsze zeszyty serii dotyczą głosek łatwiejszych, których wymowa jest rzadziej zaburzona (/b/, /p/, /t/, /d/). W kolejnych zeszytach ćwiczone są głoski, które w rozwoju mowy dziecka pojawiają się nieco później (/v/, /f/, /g/, /k/ oraz głoski syczące).
Oprócz ćwiczeń prawidłowej artykulacji pojawiają się też zadania rozwijające funkcje słuchowe oraz takie, które kierują uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa, jednak jeszcze w jej bardzo ogólnym rozumieniu.

Bożena Senkowska – neurologopeda, pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajmuje się dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z opóźnionym lub zaburzonym rozwojem mowy, występującym również na tle innych zaburzeń rozwoju. W swojej pracy skupia się nie tylko na rozwijaniu mowy i korygowaniu wad artykulacji, lecz także na rozwijaniu i doskonaleniu procesów myślenia oraz funkcji percepcyjno-motorycznych. Dba również o to, aby terapia była dla dziecka atrakcyjna, ciekawa i nie stała się przykrym obowiązkiem.
Jest autorką serii logopedycznej „Sylaby, słowa, wyrazy” oraz serii dla dzieci w wieku przedszkolnym „Myślę i mówię”.

_______________________________________________

Recenzja Marzeny Fenert - KreatywneWrota.pl [pełny tekst recenzji TUTAJ]

W ćwiczeniach autorka położyła nacisk na utrwalanie prawidłowej artykulacji nazw z tymi głoskami, z równoczesnym zwracaniem uwagi słuchowej dziecka na wysłuchiwanie rytmu sylab, słów oraz umiejętności odtwarzania go i samodzielnego tworzenia. Bardzo istotne w tych ćwiczeniach jest to, że niektóre z ćwiczeń pozwalają na kształtowanie pojęcia rymu u dziecka poprzez wyszukiwanie go w rymujących się nazwach obrazków.(...)

... zeszyty ćwiczeń ilustrowała świetna ilustratorka – Kinga Kulawiecka, której twórczość na pewno znacie z wielu pozycji Państwa Witolda i Elżbiety Szwajkowskich. Świetna kreska, dbałość o detale, wyważone ilustracje dostosowane do poziomu percepcji dzieci w wieku 3-6 lat. Wielkie brawa.

Zadania są bardzo ciekawe, moje szczególne zainteresowanie wzbudziły zadania w których rytm jest zilustrowany graficznie a zadaniem dziecka jest odtworzenie go. Zadania nie skupiają się tylko na prawidłowym wywoływaniu głosek. Na szczególną uwagę zasługuje to, że każde z nich jest przygotowane tak, aby oprócz wywoływania głoski dziecko pracowało także nad rozwojem mowy, percepcją wzrokową i słuchową oraz rozwijało umiejętność logicznego myślenia.
Ćwiczenia naprawdę zrobione są z głową i ogromną dbałością o to aby dziecko podczas ćwiczeń terapeutycznych dobrze się bawiło, a wykonywanie kolejnych ćwiczeń było dla niego wspaniała zabawą.


Recenzja Katarzyny Knopik - na blogu Loogomowa - Pracownia Logopedyczna
[pełny tekst recenzji TUTAJ

Ćwiczenia są przeznaczone dla przedszkolaków, które doskonalą swoją artykulację i uwrażliwiają na dźwiękową stronę wyrazów (ćwiczą rytm, podział na sylaby, wyodrębnianie głosek w wyrazach, dostrzeganie podobieństw i różnic, uwagę słuchową itp).
A poza tym? Bo przecież autorka nie byłaby sobą, gdyby nie wplatała w zadania dodatkowych ćwiczeń. Mamy więc grafomotorykę, myślenie logiczne i analogiczne, analizę i syntezę wzrokową, myślenie przyczynowo-skutkowe, poszerzanie słownictwa i ogólnej wiedzy o świecie i… mogłabym wymieniać tak jeszcze długo.

 

Recenzja Anny Bekus - na fanpage'u GADUterapia [pełny tekst recenzji TUTAJ

Zeszyty przeznaczone są dla dzieciaków w wieku od 3 do 6 lat i zawierają mnóstwo fajnych zadań utrwalających prawidłową mowę, a jednocześnie ćwiczą także uwagę i pamięć słuchową, motorykę małą, rozwijają procesy myślenia, wyobraźnię i wiele wiele więcej ???? Obrazki w zeszytach są przejrzyste i jednoznaczne, część z nich jest kolorowa, a część czarno-biała - do samodzielnego pokolorowania przez dziecko. Cały materiał jest zróżnicowany pod względem tematycznym, jak i trudnościowym. Cena również jest bardzo zachęcająca. Polecam gorąco! 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl