O Wydawnictwie | wersja beta

Kolekcja literek Szkoła za pasem

Autor: Marta Jelonek, Katarzyna Wójcik-Bożętka
Dział: Szkoła za pasem
Podkategoria: Grafomotoryka
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 19,90 zł 19.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

"Kolekcja literek Szkoły za pasem" to publikacja, z której można korzystać niezależnie od wybranego programu wychowania przedszkolnego.

Specjalnie z myślą o sześciolatkach i zdolnych pięciolatkach przygotowaliśmy "Kolekcję literek Szkoły za pasem" - publikację służącą do zapoznania z graficznym obrazem liter i przygotowująca do nauki czytania.

Umiejętność czytania i pisania to dwie z kluczowych kompetencji, jakie nabywa mały człowiek w pierwszych latach edukacji. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, wykazuje rozmaite zainteresowania i uzdolnienia, w naturalny sposób interesuje się otaczającym go światem napisów, znaków i symboli.
Czujny pedagog nie może przeoczyć chęci i gotowości dziecka do wprowadzania go w magiczny świat liter. Nauka czytania to nie tylko opanowanie techniki składania liter, ale przede wszystkim wzrost poczucia własnej wartości dziecka.

"Kolekcja literek" zawiera ćwiczenia dla 24 liter alfabetu, które opracowano zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Dziecko zapoznaje się z obrazem graficznym małej i dużej litery drukowanej oraz pisanej, a także zadania utrwalające poznaną literę, a także pozwala doskonalić takie umiejętności niezbędne w czasie nauki czytania i pisania, jak:

  • określanie kierunków oraz miejsc na kartce papieru
  • nabywanie sprawności manualnej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej potrzebnej do rysowania, wycinania i nauki pisania
  • kształtowanie słuchu fonematycznego
  • kształtowanie gotowości do podjęcia nauki czytania i pisania oraz budzenia zainteresowania tymi umiejętnościami

Więcej informacji - kliknij tutaj.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl