O Wydawnictwie | wersja beta

Dogadać się z dzieckiem. Coaching, empatia, rodzicielstwo

Wydawca: CoJaNaTo
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 32,00 zł 32.00
Cena katalogowa: 34,00 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CoJaNaTo
Kod produktu: 1044

Opis

Dogadać się z dzieckiem. Coaching, empatia, rodzicielstwo – Joanna Berendt, Magdalena Sendor

Dzieci nie zawsze zachowują się tak, jak chcemy. My jako rodzice nie zawsze reagujemy odpowiednio.
♦ Co zrobić gdy emocje dorosłego lub małego człowieka sięgają zenitu?
♦ Jak rozmawiać z dzieckiem tak, aby się dogadać?
♦ Co zwiększa szansę na empatyczną komunikację i wzajemne usłyszenie się?
♦ Jak budować relację opartą na wzajemnym szacunku, akceptacji i zaufaniu?

To tylko jedne z wielu ważnych pytań, na które wspólnie odpowiemy. Ta pozycja jest przede wszystkim o tym, co pomaga budować takie relacje z dziećmi, o jakich marzymy. Pierwszy krok to zrozumienie i poznanie siebie w roli rodzica. Pomaga odpowiedzieć na pytania: Jakim rodzicem chcę być? O co potrzebuję zadbać, by zbudować takie kontakty z dzieckiem, jakich chcę? Kolejny etap to poznanie i zrozumienie dziecka - dzieci bowiem czasem robią wszystko na opak w stosunku do rodzicielskich oczekiwań i to w najmniej odpowiednim momencie! Słodki aniołek odchodzi wówczas na bok, a do akcji wkracza mały buntownik. Jak za każdym z tych zachowań dostrzec sedno - potrzeby dziecka, jego motywacje i uczucia?

Ostatni element to praktyka - konkretne narzędzia inspirowane Porozumieniem bez Przemocy i podejściem coachingowym. Jest to ważna część książki, gdyż wspiera ona rodzica w przełożeniu teorii na działanie. Chcemy przyjrzeć się różnym stronom rodzicielstwa, by dzięki praktycznym ćwiczeniom wesprzeć rodziców w czerpaniu radości i satysfakcji z rodzicielstwa. Rodzic mówi - dziecko mówi - a to już dobry krok, by zwiększyć szanse na ich wzajemne usłyszenie!

 

Ta książka nie jest kolejnym zbiorem przemądrzałych, dobrych rad na temat: jak być lepszym rodzicem. To głęboko zakorzeniony w osobistym doświadczeniu, przemyślany, dynamiczny i praktyczny podręcznik wewnętrznej podróży ku nieznanym krainom naszych serc i umysłów. Nie są one zbyt odległe ani trudne do osiągnięcia – a rozpoznanie ich i uświadomienie decydują o harmonii związków nie tylko z naszymi dziećmi, ale z ludźmi w ogóle. Ze wszech miar warto podjąć tę wyprawę. Tym bardziej, że na każdym etapie – w stylu wysokiej klasy coachingu – wspierać nas będą i dopingować, pełne empatii Autorki.

Wojciech Eichelberger

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl