O Wydawnictwie | wersja beta

Bezdomne psy

Dział: Poezja, proza, nauka
Podkategoria: Proza
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Brak towaru
Nasza cena: 24,75 zł 24.75
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wydawnictwo Edukacyjne
Kod produktu: 203

Opis

Bezdomne psy

Peter Skrzynecki

 

„Bezdomne psy” to zbiór opowiadań australijskiego pisarza o polskim rodowodzie. Autor ukazuje w nim proces wrastania emigrantów w hermetyczną australijską społeczność. Bohaterami książki są przede wszystkim Polacy borykający się z wiecznie aktualnymi problemami – lojalności, przyjaźni, bohaterstwa, tęsknoty, patriotyzmu – dzięki czemu czytelnik łatwo może się z nimi identyfikować. Akcja poszczególnych opowiadań toczy się na tle pięknej, egzotycznej australijskiej przyrody, opisanej z niezwykłym kunsztem artystycznym.


Peter Skrzynecki, należy do najznakomitszych przedstawicieli współczesnej literatury australijskiej. Jego pierwszy zbiór poezji Immigrant Chronicie (1975) zaliczany jest do australijskiej klasyki, a wiersze z tego tomu znajdują się na liście utworów obowiązkowych do egzaminu maturalnego z języka angielskiego.
Obecnie Peter Skrzynecki jest profesorem literatury na Wydziale Nauk Humanistycznych Western Sydney University.


Te opowiadania są napisane z pasją, niekiedy przerażające, zawsze jednak wnikliwe i doskonale skonstruowane. Bohaterowie przedstawieni są z precyzją, akcja toczy się wartko. Skrzynecki oszczędnie gospodaruje słowem, jednak nigdy słów nie skąpi […].

Bill Ord, „The Sunday Mail” (Australia)


Skrzynecki wnosi do australijskiej literatury świeżość i żywotność, podobnie jak powojenna emigracja wniosła nowy powiew do życia australijskiej społeczności.

Judith White, „The Sun-Herald” (Australia)

Polecamy

Klienci, którzy wybrali ten produkt, byli zainteresowani również
do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl