O Wydawnictwie | wersja beta
Weź i otwórz
  • nowość

Weź i otwórz

Autor: Bronek z Obidzy
Dział: Poezja, proza, nauka
Podkategoria: Poezja
Rok wydania: 2021
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 26,00 zł 26.00
Cena katalogowa: 29,00 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wydawnictwo Edukacyjne
Kod produktu: C614-8421B

Opis

Weź i otwórz najnowszy tomik wierszy Bronka z Obidzy. 

Bronek z Obidzy (pseud. Bronisława Kozieńskiego) – poeta, autor tomików wierszy: Orły nad Sokolicą (Nowy Sącz 2009), Nie szkoda gadać (Obidza 2010), Strefa ciszy (Kraków 2014), Wiklinowe ptaki. 100 wierszy (Kraków 2015), To ja, złodziej. Nowe wiersze (Kraków 2017), Pielgrzym. 66 wierszy (Kraków 2019);

 

W poezji Bronisława Kozieńskiego ocaleniu tego, co najważniejsze służy wysiłek wskrzeszania, wydobywania z pamięci czasu minionego. Przywracanie go do życia polega na utrwalaniu minionego doświadczenia w poezji. W ten sposób w twórczości Bronka z Obidzy życie staje się wierszem.

Elżbieta Szudek

 

Autor świadomie i nawet ostentacyjnie wybiera rolę outsidera, nie interesuje się literackimi modami, jakby wierzył, że to, co w poezji naprawdę istotne, pozostaje niezależnie od czytelniczego gustu.

Wojciech Kudyba

 

Bronek z Obidzy jest wrażliwym obserwatorem życia, relacji międzyludzkich, ich zachowań, spraw społecznych, polityki. Obserwatorem nieufnym, sceptycznym, krytycznym.

Bolesław Faron

 

Bronek z Obidzy wywodzi swój poetycki rodowód właśnie z tęsknoty za rodzinną ziemią, folklorem, smakami i zapachami dzieciństwa. Tematyka ta dominuje w sporej części publikowanych przez niego tekstów.

Bogusław Kołcz 

Polecamy

Klienci, którzy wybrali ten produkt, byli zainteresowani również
do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl