O Wydawnictwie | wersja beta
Wez_i_otworz-3D.png
  • nowość

Weź i otwórz - Bronek z Obidzy

Autor: Bronek z Obidzy
Dział: Poezja, proza, nauka
Podkategoria: Poezja
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Nakład wyczerpany
Nasza cena: 27,00 zł 27.00
Cena katalogowa: 30,00 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Weź i otwórz najnowszy tomik wierszy Bronka z Obidzy. 

Bronek z Obidzy (pseud. Bronisława Kozieńskiego) – poeta, autor tomików wierszy: Orły nad Sokolicą (Nowy Sącz 2009), Nie szkoda gadać (Obidza 2010), Strefa ciszy (Kraków 2014), Wiklinowe ptaki. 100 wierszy (Kraków 2015), To ja, złodziej. Nowe wiersze (Kraków 2017), Pielgrzym. 66 wierszy (Kraków 2019).

Oficjalny profil Bronka z Obidzy na Facebooku TUTAJ

  

Bronek z Obidzy w rozmowie z Dominiką Rygiel (blog Bookiecik). O nowym tomiku "Weź i otwórz", natchnieniu do pisania, obecności na mszy... i nie tylko. Zapraszamy do oglądania i słuchania!

Recenzja tomiku "Weź i otwórz" na blogu Bookiecik tutaj

Zapraszamy także do posłuchania audycji "Pejzaże regionalne", która była nadawana na antenie Radia Kraków 11 lipca 2021 r. (godz. 7.05). Historyk literatury i krytyk literacki prof. Bolesław Faron był gościem red. Jana Stępnia. W programie przybliżał sylwetkę poety Bronisława Kozieńskiego - rozmowy można posłuchać tutaj

 

 

W poezji Bronisława Kozieńskiego ocaleniu tego, co najważniejsze służy wysiłek wskrzeszania, wydobywania z pamięci czasu minionego. Przywracanie go do życia polega na utrwalaniu minionego doświadczenia w poezji. W ten sposób w twórczości Bronka z Obidzy życie staje się wierszem.

Elżbieta Szudek

 

Autor świadomie i nawet ostentacyjnie wybiera rolę outsidera, nie interesuje się literackimi modami, jakby wierzył, że to, co w poezji naprawdę istotne, pozostaje niezależnie od czytelniczego gustu.

Wojciech Kudyba

 

Bronek z Obidzy jest wrażliwym obserwatorem życia, relacji międzyludzkich, ich zachowań, spraw społecznych, polityki. Obserwatorem nieufnym, sceptycznym, krytycznym.

Bolesław Faron

 

Bronek z Obidzy wywodzi swój poetycki rodowód właśnie z tęsknoty za rodzinną ziemią, folklorem, smakami i zapachami dzieciństwa. Tematyka ta dominuje w sporej części publikowanych przez niego tekstów.

Bogusław Kołcz 

Polecamy

Klienci, którzy wybrali ten produkt, byli zainteresowani również
do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl