O Wydawnictwie | wersja beta

Wspieranie sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów w perspektywie logopedii gerontologicznej

Autor: Agnieszka Ogonowska
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 46,80 zł 46.80
Cena katalogowa: 52,00 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wydawnictwo Edukacyjne
Kod produktu: 392

Opis

XXI wiek to czas społecznych i technologicznych wyzwań stojących przed polskim społeczeństwem, które – w sensie demograficznym – bardzo się starzeje. Problem ten nie jest typowo polską specyfiką. Dotyczy także wielu innych krajów zachodnioeuropejskich i pozaeuropejskich.

Publikacja "Wspieranie sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów w perspektywie logopedii gerontologicznej" poświęcona jest problematyce badań gerontologopedycznych, zogniskowanych na zagadnieniu sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów. Starzejących się fizjologicznie lub też z niewielką deterioryzacją poznawczą.

 

Przedstawione w niej rozważania rozpoczyna wątek dedykowany nowym wyzwaniom, jakie stoją przed logopedią w XXI wieku, głównie w odniesieniu do tzw. krajów rozwijających się. Wydłużaniu długości życia biologicznego człowieka nie towarzyszą działania służące optymalizacji jego funkcjonowania w sferze prywatnej i publicznej, a tym samym wydłużaniu jego życia społecznego.

Aktywne używanie języka, nawiązywanie i podtrzymywanie komunikacji z otoczeniem oraz możliwość prowadzenia dialogów i polilogów wewnętrznych umożliwia jednostce – w każdym wieku – budowanie poczucia tożsamości, planowanie i realizowanie rutynowych i złożonych działań w środowisku społecznym.

Język jest fundamentem wielu procesów poznawczych oraz głównym narzędziem komunikowania o potrzebach, doświadczeniach, oczekiwaniach, uczuciach i postawach.

Wprowadzenia prof. Agnieszki Ogonowskiej.

 

Na publikację składają się:

> książka

> karty diagnozy

> szablon punktacji

> opis metody

 

Patronat medialny nad publikacją objął Głos Seniora.

 

 

Z recenzji na portalu Głos Seniora:

"Niezależność, utrzymywanie kontaktów towarzyskich, dobre relacje z otoczeniem, samodzielne wykonywanie codziennych czynności oraz aktywność fizyczna i umysłowa to czynniki decydujące o tym, w jakiej jesteśmy formie i jak funkcjonuje nasz organizm. Kilka tygodni temu, nakładem Wydawnictwa Edukacyjnego, ukazała się unikatowa na polskim rynku publikacja „Wspieranie sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów. W perspektywie logopedii gerontologicznej” prof. Agnieszki Ogonowskiej. To książka o charakterze naukowym, która odpowiada na wiele istotnych pytań dotyczących opieki nad osobami starszymi."

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl