O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta
Gerontologopedia.jpg
  • promocja
  • nowość

Wspieranie sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów w perspektywie logopedii gerontologicznej

Autor: Agnieszka Ogonowska
Dział: Logopedia
Podkategoria: Afazja i inne zaburzenia neurologiczne
Rok wydania: 2019
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Promocja kończy się za:
Nasza cena: 37,40 zł
Cena: 44,90 zł 37.40
Cena katalogowa: 49,90 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Producent: Wydawnictwo Edukacyjne
Kod produktu: 2514-28228

Opis

WYSYŁKA KSIĄŻKI Z KOŃCEM MARCA 2019

XXI wiek to czas społecznych i technologicznych wyzwań stojących przed polskim społeczeństwem, które – w sensie demograficznym – bardzo się starzeje. Problem ten nie jest typowo polską specyfiką. Dotyczy także wielu innych krajów zachodnioeuropejskich i pozaeuropejskich.

Publikacja "Wspieranie sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów w perspektywie logopedii gerontologicznej" poświęcona jest problematyce badań gerontologopedycznych, zogniskowanych na zagadnieniu sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów. Starzejących się fizjologicznie lub też z niewielką deterioryzacją poznawczą.

 

Przedstawione w niej rozważania rozpoczyna wątek dedykowany nowym wyzwaniom, jakie stoją przed logopedią w XXI wieku, głównie w odniesieniu do tzw. krajów rozwijających się. Wydłużaniu długości życia biologicznego człowieka nie towarzyszą działania służące optymalizacji jego funkcjonowania w sferze prywatnej i publicznej, a tym samym wydłużaniu jego życia społecznego.

Aktywne używanie języka, nawiązywanie i podtrzymywanie komunikacji z otoczeniem oraz możliwość prowadzenia dialogów i polilogów wewnętrznych umożliwia jednostce – w każdym wieku – budowanie poczucia tożsamości, planowanie i realizowanie rutynowych i złożonych działań w środowisku społecznym.

Język jest fundamentem wielu procesów poznawczych oraz głównym narzędziem komunikowania o potrzebach, doświadczeniach, oczekiwaniach, uczuciach i postawach.

 

Ze Wprowadzenia prof. Agnieszki Ogonowskiej.

 

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl