O Wydawnictwie | wersja beta

Jak rozwijać rozumienie społeczne? Program warsztatów dla młodzieży (gratis CD)

Dział: Psychologia
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 29,90 zł 29.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Publikacja ta jest szczególnie polecana psychologom, pedagogom oraz nauczycielom.

Zespół pod kierownictwem Marty Białeckiej-Pikul przeprowadził badania wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej w szkołach krakowskich. Celem owych badań była wszechstronna diagnoza umiejętności rozumienia społecznego, zawarta w pierwszej części książki. Wyniki pozwoliły stwierdzić, które z przejawów rozumienia społecznego są lepiej, a które słabiej rozwinięte oraz stały się punktem wyjścia do opracowania programu zajęć nastawionych na rozwój wybranych aspektów rozumienia społecznego, których istotą jest zdobywanie doświadczeń w działaniach i sytuacjach przyczyniających się do poszerzania zdolności rozumienia społecznego. (...) Warsztaty nie tylko dostarczają wiedzy z danego obszaru, ale są okazją do zdobywania doświadczeń praktycznych w stosowaniu określonej wiedzy.

Z recenzji dr hab. Grażyny Katry


Rozumienie społeczne zjawisk, osób, kontekstów w znacznej mierze wyznacza 
charakter stosunków międzyludzkich, możliwości ujawnienia swoich umiejętności w wielu sferach życia, czy wreszcie tworzenie coraz szerszej perspektywy dla funkcjonowania w świecie. Recenzowana książka omawia zatem ważne zagadnienia dotyczące umiejętności społecznych młodzieży z podkreśleniem znaczenia tego okresu w intensywnym rozwoju coraz bardziej dojrzałych relacji z innymi i podejmowaniu coraz to nowych ról i zadań społecznych. (...)
Drugą część książki stanowi program 
ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne, w tym zdolności rozumienia siebie, umiejętności autoperswazji, rozumienia innych, kształtowania empatii czy przyjmowania czyjejś perspektywy. (…) Poszczególne ćwiczenia wydają się bardzo dobrze dobrane do celów, są różnorodne, pomysłowe i powinny zainteresować uczestników treningu.

Z recenzji dr Jadwigi WrońskiejRecenzja autorstwa Izabelli Oliwii Galon i Patrycji Kaduli zamieszczona na profilu Trening Umiejętności Społecznych i Emocjonalnych-Kraków

Z ciekawością czytałyśmy kolejne strony książki, dowiadując się na temat poziomu rozumienia społecznego wśród krakowskiej młodzieży. Dużym plusem książki jest właśnie to analityczne i wnikliwe poznanie problemu rozumienia społecznego. Na bazie wyników badań autorki przedstawiły cały cykl warsztatów, poruszających tematykę:
* rozumienia siebie
* spostrzegania i rozumienia innych
* przyjmowania perspektywy
* empatii
* wieloznaczności
* perswazji
Zabawy można wykorzystać w pracy z młodzieżą podczas zajęć grupowych, jak i z całą klasą. Śmiało możemy polecić te książkę, jako 'must have' terapeuty, pedagoga, psychologa i nauczyciela!

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl