O Wydawnictwie | wersja beta

Zachowania autoagresywne dzieci i młodzieży

Zachowania autoagresywne dzieci i młodzieży

Szkolenie dotyczy zjawiska agresji i autoagresji wśród dzieci i młodzieży, zachowań autodestrukcyjnych, a także depresji. 

PROGRAM

  1. Geneza przemocy i autoprzemocy.
  2. Zachowania ryzykowne młodzieży (wagary, kradzieże, uzależnienia od substancji psychoaktywnych – leków, narkotyków, "dopalaczy", alkoholu, ryzykowne zachowania seksualne).
  3. Tematyka depresji i zachowań samobójczych wśród dzieci i młodzieży.
  4. Zachowania autodestrukcyjne (m.in. okaleczanie ciała, przecinanie i przypalanie skóry, uderzanie się, rozdrapywanie ran, zachowania związane z zaburzeniami odżywiania się).
  5. Związki między samouszkodzeniami a próbami samobójczymi.
  6. Piercing, tatuaże, skaryfikacje i inne formy modyfikowania ciała a zachowania autoagresywne uczniów.

Prowadzenie: prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska – medioznawczyni i psycholożka, dyrektorka Ośrodka Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Kierowniczka Katedry Mediów i Badań Kulturowych w Instytucie Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym UP. W obszarze psychologii zajmuje się uzależnieniami od czynności (przede wszystkim uzależnieniami od mediów), komunikacją społeczną, stymulacją kompetencji medialnych, komunikacyjnych i wizualnych dzieci i młodzieży oraz psychologią konfliktów. Autorka wielu publikacji, m.in. Komunikacja i porozumienie. Sztuka bycia razem, tworzenia więzi i rozwiązywania konfliktówUzależnienia medialne. Uwarunkowania, leczenie, profilaktykaWspieranie sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów w perspektywie logopedii gerontologicznej.

 

Termin: 19.08.2020 r. godz. 18.00-19.30

Koszt: 89 zł/szkolenie

***Płatności za szkolenie online przyjmujemy PayPal oraz przelewem na konto (w tytule przelewu prosimy o podanie imię i nazwisko uczestnika) . 
Numer konta Wydawnictwa Edukacyjnego: 94 1240 1431 1111 0000 1045 3861 (PKO SA I O/Kraków)

Szkolenie przeznaczone jest dla terapeutów, pedagogów, logopedów, psychologów, nauczycieli przedszkolnych, studentów i rodziców.

Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie (pdf) potwierdzające udział w szkoleniu.


Organizator:

Wydawnictwo Edukacyjne

KONTAKT: +48 12 638 00 50; +48 537 787 249; kontakt@we.pl

 

Regulamin

 

REJESTRACJA

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl