
Szkolenie dotyczy zjawiska agresji i autoagresji wśród dzieci i młodzieży, zachowań autodestrukcyjnych, a także depresji.
PROGRAM
- Geneza przemocy i autoprzemocy.
- Zachowania ryzykowne młodzieży (wagary, kradzieże, uzależnienia od substancji psychoaktywnych – leków, narkotyków, "dopalaczy", alkoholu, ryzykowne zachowania seksualne).
- Tematyka depresji i zachowań samobójczych wśród dzieci i młodzieży.
- Zachowania autodestrukcyjne (m.in. okaleczanie ciała, przecinanie i przypalanie skóry, uderzanie się, rozdrapywanie ran, zachowania związane z zaburzeniami odżywiania się).
- Związki między samouszkodzeniami a próbami samobójczymi.
- Piercing, tatuaże, skaryfikacje i inne formy modyfikowania ciała a zachowania autoagresywne uczniów.
Prowadzenie: prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska – medioznawczyni i psycholożka, dyrektorka Ośrodka Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Kierowniczka Katedry Mediów i Badań Kulturowych w Instytucie Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym UP. W obszarze psychologii zajmuje się uzależnieniami od czynności (przede wszystkim uzależnieniami od mediów), komunikacją społeczną, stymulacją kompetencji medialnych, komunikacyjnych i wizualnych dzieci i młodzieży oraz psychologią konfliktów. Autorka wielu publikacji, m.in. Komunikacja i porozumienie. Sztuka bycia razem, tworzenia więzi i rozwiązywania konfliktów; Uzależnienia medialne. Uwarunkowania, leczenie, profilaktyka; Wspieranie sprawności językowej i komunikacyjnej seniorów w perspektywie logopedii gerontologicznej.
Termin: 19.08.2020 r. godz. 18.00-19.30
Koszt: 89 zł/szkolenie
***Płatności za szkolenie online przyjmujemy PayPal oraz przelewem na konto (w tytule przelewu prosimy o podanie imię i nazwisko uczestnika) .
Numer konta Wydawnictwa Edukacyjnego: 94 1240 1431 1111 0000 1045 3861 (PKO SA I O/Kraków)
Szkolenie przeznaczone jest dla terapeutów, pedagogów, logopedów, psychologów, nauczycieli przedszkolnych, studentów i rodziców.
Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie (pdf) potwierdzające udział w szkoleniu.
Organizator:
Wydawnictwo Edukacyjne
KONTAKT: +48 12 638 00 50; +48 537 787 249; kontakt@we.pl