O Wydawnictwie | wersja beta

Bajeczki Babeczki cz. 4 - O aniołku ze złamanym skrzydłem

Liczba stron: 36
Autor: Ewa Rosolska
Dział: Logopedia
Podkategoria: Rozwijanie mowy i myślenia
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 24,90 zł 24.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Przygarnij aniołka na Święta!

Bajeczki Babeczki – to gotowe narzędzie dla rodzica lub opiekuna dziecka w wieku przedszkolnym, przygotowane przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnią praktyką. Pozwoli ono odpowiedzieć na pytanie: czy moje dziecko poradzi sobie w szkole?

Bajki wspierają rozwój sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, a zadania umieszczone na końcu każdej książeczki sprawdzają poziom wiedzy i umiejętności malucha kończącego edukację przedszkolną i rozpoczynającego naukę w pierwszej klasie.
Rodzicowi lub opiekunowi zamieszczone tu rady Babeczki pomogą w razie potrzeby sięgnąć po fachową pomoc.

Każda książeczka z serii Bajeczki Babeczki zawiera przepiękne kolorowe wielkoformatowe (A4 x 2) ilustracje, które spodobają się i małym, i dużym. To kolejna inspiracja do rozmów z dzieckiem na rozmaite, nie tylko stricte bajkowe tematy. Dodatkowo na końcu każdej pozycji znajdziemy karty pracy - ćwiczenia do wykonania przez dziecko, rozwijające sprawność grafomotoryczną, nawiązujące tematyką do treści bajeczki. 

Czwarta część pt. "O aniołku ze złamanym skrzydłem" to ciepła opowieść o tym, co najważniejsze podczas Świąt Bożego Narodzenia: o wspólnym ich przygotowaniu, o byciu razem, o tradycjach, które - zwłaszcza dla dzieci - są impulsem do przeżywania świątecznych chwil całym sobą. Zaginione pierniczki, aniołek ze złamanym skrzydłem, wizyta Mikołaja - to elementy narracji subtelnie potęgujące napięcie przed nadejściem Gwiazdki.

Autor: Ewa Rosolska

Ilustrowała: Anna Nowocińska-Kwiatkowska

Seria Bajeczki Babeczki to 7 książeczek zawierających nie tylko pogodne bajki, opisujące emocje i pomagające dzieciom zrozumieć świat i swoje własne zachowanie. To również istotne narzędzie dla opiekunów, które pomaga sprawdzić różne aspekty gotowości malucha do edukacji szkolnej. Bajeczki... dzięki kartom pracy zawartym w końcowych ich częściach podpowiadają, jak rodzic, nauczyciel czy terapeuta może poprzez ćwiczenia ocenić poziom rozwoju dziecka i ewentualnie zasięgnąć porady specjalisty (logopedy, psychologa, pedagoga).
To najlepsza nauka poprzez kreatywną zabawę. Bo dobry start to sukces!

Patronat: CzasDzieci.pl

Recenzja zamieszczona w portalu CzasDzieci.pl autorstwa Kamili Sowy - TUTAJ

Święta coraz bliżej i coraz bardziej możemy czuć ich żar. Prawdziwie podgrzać może go tylko historia świąteczna z dziećmi w roli głównej. Wydawnictwo Edukacyjne własnie taką historią nas uraczyło - zawierającą wiele elementów, które wprawią nas i nasze pociechy w odpowiedni klimat. Mama ze złamaną nogą, kochająca babcia i dom pełen dzieci (także małych łobuziaków), które z niecierpliwością czekają na Boże Narodzenie i prezenty - nie zawsze tylko te rzeczowe - tak rozpoczyna się historia o marzeniach.

W książeczce Ewy Rosolskiej odnaleźć możemy ciepłą historię pełną tradycji świątecznych. Jest to opowieść nie tylko wyjątkowo edukacyjna w sferze uczuć i emocji dziecięcych, ale także przedstawiająca wiele zwyczajów związanych ze świętami. To wszystko przedstawione jest wraz z ogromnymi, kolorowymi ilustracjami, które fantastycznie wpłyną na nastrój naszego dziecka. Na szczególną uwagę zasługuje strona z wypiekami - pierniki upieczone przez maluchy wraz z babcią na obrazkach wyglądają niemal jak prawdziwe - aż chce się po nie sięgnąć.

Dlaczego akurat ta bajka świetnie nastraja na Święta? - ponieważ pełna jest rodzinnej atmosfery, a przecież o to w tym okresie chodzi. Dzięki temu przekazujemy naszym smykom wartości, które warto pielęgnować. Prezentowana książka pełna jest świątecznej magii i niesamowicie pokazuje jak wielką moc ma dziecięca wyobraźnia (oraz to jak bardzo jest bogata i niczym nieograniczona).

Historia w sam raz na Święta!

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl