O Wydawnictwie | wersja beta

Ogólnopolska Konferencja „W świecie elfów. Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji. Objawy, diagnoza oraz terapia”

Ogólnopolska Konferencja „W świecie elfów. Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji. Objawy, diagnoza oraz terapia”

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „W świecie elfów. Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji. Objawy, diagnoza oraz terapia”, która odbędzie się 5 kwietnia 2019 r. w Krakowie, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46).

Uwaga - brak wolnych miejsc! 

Program konferencji opiera się na trzech sesjach: I sesja będzie miała charakter naukowy, w II głos zabiorą terapeuci, w III sesji natomiast w imieniu dzieci z afazją i zaburzeniami komunikacji przemówią ich rodzice i opiekunowie. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wielu znanych i cenionych specjalistów z zakresu problematyki afazji dziecięcej, zaburzeń komunikacji, opóźnionego rozwoju mowy u dzieci.

Chcielibyśmy, by konferencja „W świecie elfów. Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji. Objawy, diagnoza oraz terapia” miała wymiar społeczny i edukacyjny, byśmy mogli podzielić się praktyczną wiedzą na temat afazji i zaburzeń pokrewnych z jak najszerszą grupą zainteresowanych odbiorców (obecnych i przyszłych terapeutów, opiekunów dzieci i młodzieży oraz studentów), byśmy wsparli nauczycieli i wychowawców.
Do współpracy i partnerstwa w promocji wydarzenia i jak najszerszym jego rozpropagowaniu zapraszamy wszystkie podmioty – fundacje, stowarzyszenia, placówki edukacyjne i terapeutyczne – którym zależy na szerzeniu wiedzy i dobrych praktyk.

Program:
8.00–9.00 – Rejestracja Uczestników
9.00–9.15 – Uroczyste otwarcie Konferencji

9.15–10.00 – Wykład otwierający - "Afazja dziecięca - nowe możliwości diagnozy różnicowej" - prof. zw. dr hab. Maria Pąchalska (Kierownik Katedry Neuropsychologii, Wydział Psychologii i Nauk o Rodzinie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego)

Sesja I - 10.00–11.30
- "Problemy w diagnozie i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną" - dr hab. Katarzyna Kaczorowska-Bray (Katedra Logopedii, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego)
- "Od gestu do słowa – o komunikacji dzieci z atypowym rozwojem językowym (SLI, ASD, ZD) w pierwszych latach życia" - dr Agnieszka Lasota (Katedra Psychologii, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
- "Opóźniony rozwój dziecka bilingwalnego" - dr Iwona Michalak-Widera (Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Fundacja Uniwersytetu Śląskiego)
11.30–12.15 – Przerwa kawowa

Sesja II - 12.15–13.45
- "Afazja dziecięca a afazja u dzieci. Teoria, diagnoza i praktyka terapeutyczna" - prof. zw. dr hab. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
- "Uwzględnienie aspektu psychologicznego w skutecznej terapii logopedycznej dzieci z afazją rozwojową. Relacja w terapii: terapeuta-rodzic, terapeuta-dziecko, rodzic-dziecko" - mgr Agnieszka Cugier (logopeda/terapeuta, wykładowca, współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Razem Rozkodujmy Afazję; mama dziecka z afazją rozwojową; gabinety LogAfa, Wrocław)
- "Wzloty i upadki, czyli terapia afazji dziecięcej w warunkach polskich" - mgr Regina Panaś (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Krakowie)
13.45–14.45 – Obiad

Sesja III - 14.45–16.00
- "Problemy dziecka z afazją w polskim systemie edukacyjnym z punktu widzenia rodziców i Stowarzyszenia RRA" - Bożena Brzozowska (prezes Stowarzyszenia Razem Rozkodujmy Afazję)
- "Afazja od kuchni - wielowymiarowość terapii okiem rodzica" - Marzena Fenert (mama afatycznej Milenki; blog KreatywneWrota.pl)
16.00 – Zakończenie konferencji


Koszt*: 

– rejestracja do końca lutego – 199 zł; rodzice i studenci – 99 zł
– rejestracja od 1 marca do 2 kwietnia – 229 zł; rodzice i studenci – 115 zł

Cena obejmuje: certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwę obiadową oraz przerwę kawową.

*Rodzice dzieci z afazją oraz innymi zaburzeniami komunikacji, studenci – rabat 50% – zapisy wyłącznie mailowo: kontakt@we.pl

- Szczegółowa informacja dot. możliwości otrzymania rabatu 50% -
Rabat 50% otrzymują rodzice dzieci z afazją oraz innymi zaburzeniami komunikacji oraz studenci studiów lat 1-5 w wieku do 26 lat (studia podyplomowe nie uprawniają do uzyskania zniżki). W powyższych przypadkach zapisy na konferencję przyjmujemy wyłącznie mailowo. Zgłoszenie należy wysłać na adres kontakt@we.pl, załączając odpowiedni dokument uprawniający do zniżki: np. zdjęcie (fragmentu) dokumentu diagnozy dziecka lub zaświadczenie od logopedy/terapeuty dziecka o zdiagnozowanej afazji lub innym zaburzeniu komunikacji lub zdjęcie/skan legitymacji studenckiej (w przypadku studentów). Prosimy też o podanie danych do wystawienia ewentualnej faktury (domyślnie w ww. przypadkach wystawiamy rachunki imienne).

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy (kontakt@we.pl) lub telefoniczny (tel. 12 638 00 50).
www.WE.pl

Wydarzenie na Facebooku TUTAJ

Fotorelacja na Facebooku TUTAJ

Partner:
Stowarzyszenie "Razem Rozkodujmy Afazję"

Sponsorzy:
Wydawnictwo Widnokrąg, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Poławiacze PerełWydawnictwo BIS

Organizatorzy:
Wydawnictwo Edukacyjne i Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli Wydawnictwa Edukacyjnego. 

 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl