O Wydawnictwie | wersja beta

Kreatywne formy pracy z książką - webinar z dr Wandą Matras-Mastalerz

Kreatywne formy pracy z książką - webinar z dr Wandą Matras-Mastalerz

Celem webinaru jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych, kreatywnych form pracy i zabawy z książką. Uczestnicy zapoznają się z ciekawymi metodami zachęcania do czytania poprzez promocję interesującej literatury w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Program

1. Synergia słowa i obrazu w kreatywnych metodach pracy z książką.
2. Rola czytania w procesie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży. Aktywizacja różnych obszarów kompetencyjnych: koncentracji, komunikacji, inteligencji emocjonalnej, emocji odpoczynku.
3. Rozwijanie innowacyjności i przedsiębiorczości dzieci i młodzieży przy pomocy literatury.
4. Zabawa i nauka z atrakcyjną formą książki
- książki multisensoryczne do czytania zmysłami
- książki kreatywne i formy multimodalne
- magia obrazu i siła słów w bajkowym świecie kamishibai
- pop art oraz książki obrazkowe
- multibooki w pracy logopedycznej z dzieckiem
- wykorzystanie komiksów w pracy z młodzieżą.
5. Czytanie jest super! Metody zachęcania dzieci i młodzieży do czytania.
6. Literackie zabawy twórcze. Humor i komizm w prozie i poezji.
7. Przymierze tekstu i ilustracji. Wykorzystanie picturebooków w pracy nauczyciela. Elementy arteterapii.
8. Książka w rozwijaniu twórczego podejścia do edukacji historycznej. Wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz rozwijanie postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.
9. Legendy w procesie umacniania związków z regionem. Kreatywne tworzenie neolegend – reinterpretacja rzeczywistości.
10. Storytelling, czytanie performatywne tekstów literackich oraz elementy dramy i innych form teatralnych w pracy z książką.
11. Czytaj i miej odwagę być mądrym! Techniki pracy z książką zmierzające do uaktywnienia intelektualnego uczniów oraz wzmacniania zdolności i motywacji immanentnej ucznia.

Prowadzenie: dr Wanda Matras-Mastalerz - doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii. Autorka  kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Kierownik studiów podyplomowych z zakresu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej..

Termin: 29.11.2021 r. godz. 16.00-17.30
Szkolenie online

Koszt: 69 zł*** 

Rejestracja

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców, terapeutów, logopedów, rodziców - wszystkich, którzy są blisko dzieci.

Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie (pdf) potwierdzające udział w szkoleniu.

***Płatności za szkolenie online przyjmujemy PayU oraz przelewem na konto (w tytule przelewu prosimy o podanie imię i nazwisko uczestnika lub nr faktury). Numer konta Wydawnictwa Edukacyjnego: 94 1240 1431 1111 0000 1045 3861 (PKO SA I O/Kraków). Osoby płacące przelewem standardowym proszone są o wcześniejszy kontakt. Istnieje możliwość wystawienia faktury z odroczonym terminem płatności dla instytucji publicznych pytania dotyczące faktur prosimy kierować na adres mailowy: handel@we.pl

 
Organizator: 
Wydawnictwo Edukacyjne

KONTAKT: +48 12 638 00 50; +48 537 787 249;  kontakt@we.pl

 

Regulamin

 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl