O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Promocje

Rabaty - Mega pakiety - Zestawy prezentowe - Wyprzedaże - Książki uszkodzone - Końcówki nakładów Pokaż wszystko
Kocham Czytać. Kolorowanka
Kocham Czytać. Kolorowanka
7,11 zł 5,90 zł
Karty obrazkowe
Karty obrazkowe
49,90 zł 44,90 zł
To ja, złodziej. Nowe wiersze
To ja, złodziej. Nowe wiersze
18,00 zł 14,90 zł
Wróbli ogród
Wróbli ogród
24,75 zł 9,90 zł
Kino, film, psychologia
Kino, film, psychologia
35,10 zł 22,90 zł

polecane szkolenia

Temat: Rewolucje (nie tylko kuchenne) z afazją – praca z dzieckiem z perspektywy terapeuty i rodzicaData: 17 listopada 2017więcej
Konferencja "Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci..."

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci. Objawy, diagnoza oraz terapia”, która odbędzie się 30 listopada 2018 r. w Krakowie, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46). 

Rejestracja na dole strony. 

Program konferencji opiera się na trzech sesjach: I sesja będzie miała charakter naukowy, w II głos zabiorą terapeuci, w III sesji natomiast w imieniu dzieci z rozmaitymi zaburzeniami lękowymi przemówią ich rodzice i opiekunowie. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wielu znanych i cenionych specjalistów z zakresu problematyki MW oraz zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży.
Chcielibyśmy, by nasze listopadowe wydarzenie dedykowane mutyzmowi wybiórczemu i innym zaburzeniom lękowym miało wymiar społeczny i edukacyjny, byśmy mogli podzielić się praktyczną wiedzą na temat MW z jak najszerszą grupą zainteresowanych odbiorców (obecnych i przyszłych terapeutów, opiekunów dzieci i młodzieży oraz studentów), byśmy wsparli nauczycieli i wychowawców, którzy – po rodzicach – najwięcej czasu spędzają z dziećmi i mogą im w istotny sposób pomóc.
Do współpracy i partnerstwa w promocji wydarzenia i jak najszerszym jego rozpropagowaniu zapraszamy wszystkie podmioty – fundacje, stowarzyszenia, placówki edukacyjne i terapeutyczne – które chcą pomóc w szerzeniu wiedzy i dobrych praktyk związanych z mutyzmem wybiórczym i innymi zaburzeniami lękowymi.

Program:
 8.00–9.00 – Rejestracja Uczestników
 9.00–9.20 – Uroczyste otwarcie Konferencji

Wykład otwierający - 9.209.45
•    Mutyzm i zaburzenia lękowe – kryteria diagnostyczne  lek. med. ord. Joanna Boroń-Zyss (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, kier. Oddziału Psychiatrii Dzieci i Oddziału Psychiatrycznego Dziennego Pobytu)

Sesja I - 9.45–11.15
•    Rozpoznanie mutyzmu u dzieci  kryteria diagnozy różnicowej  dr hab. prof. UMCS Jolanta Panasiuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
•    Bunt i lęk. Osobowościowe i sytuacyjne uwarunkowania niemówienia u dzieci oraz adolescentów  prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) 
•    Współwystępowanie zaburzeń lękowych w autyzmie – uwarunkowania, symptomy kliniczne i dylematy diagnostyczne – dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski, Instytut Pedagogiki, Zakład Edukacji Osób z Niepełnosprawnością)
•    dyskusja
11.15–12.00 – Przerwa kawowa

Sesja II - 12.00–13.30
•    Rola nauczyciela w procesie diagnostyczno-terapeutycznym dziecka z mutyzmem wybiórczym  mgr Monika Cabała (Poradnia Logopedyczna 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ) 
•    Uczeń dwujęzyczny z MW na lekcjach języka polskiego  okiem nauczyciela-logopedy. Studium przypadku  mgr Barbara Jedynak (gabinet Logopeda w Twoim domu)
•    Studium przypadku dziecka z mutyzmem wybiórczym w wieku przedszkolnym  mgr Alicja Iwanowska (Gabinet Logopedyczny „MigaMiś”)
•    dyskusja
13.30–14.30 – Obiad 

Sesja III - 14.30–16.00
•    Dziecko po drugiej stronie lęku  Anna Strzelecka  (mama trzech dziewczynek, w tym jednej, która pokonała mutyzm wybiórczy, Irlandia)
•    W pogoni za empatią, w zderzeniu z niezrozumieniem  Anna Jasiołek (Fundator Fundacji „Mutyzm Wybiórczy - Reaktywacja”)
•    Rola rodzica w terapii dziecka z zaburzeniem mutyzmu wybiórczego  Elżbieta Falkowska (Prezes Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”)
•    dyskusja

16.00 – Zakończenie konferencji

 

Komitet Naukowy:

prof. dr hab. Bolesław Faron (Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli WE)
prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
dr hab. prof. UMCS Jolanta Panasiuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski)
lek. med. Joanna Boroń-Zyss (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie)

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: 
Fundacja „Mutyzm Wybiórczy - Reaktywacja”, Miasto Kraków
Sponsorzy: Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Adamada
Patronat medialny: Radio Kraków, Sygnał. Magazyn Wychowawcy (Oficyna MM)

Koszt*:
– rejestracja do 31 października – 199 zł; rodzice i studenci – 99 zł
– rejestracja do 28 listopada – 249 zł; rodzice i studenci – 125 zł

Cena obejmuje: certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwę obiadową oraz przerwę kawową.

*Rodzice dzieci z MW oraz innymi zaburzeniami lękowymi, studenci – rabat 50% – zapisy wyłącznie mailowo: kontakt@we.pl

- Rabat dot. uczestnictwa w konferencji -

Rabat 50% otrzymują rodzice dzieci z MW, osoby dorosłe z MW oraz studenci studiów lat 1-5 (w wieku do 26 lat; studia podyplomowe nie uprawniają do uzyskania zniżki). W powyższych przypadkach zapisy na konferencję przyjmujemy wyłącznie mailowo. Zgłoszenie należy wysłać na adres kontakt@we.pl, załączając odpowiedni dokument uprawniający do zniżki: np. zdjęcie (fragmentu) dokumentu diagnozy dziecka/osoby dorosłej lub zaświadczenie od logopedy/terapeuty dziecka/osoby dorosłej o zdiagnozowanym zaburzeniu MW bądź pokrewnym lub zdjęcie/skan legitymacji studenckiej (w przypadku studentów).
Prosimy też o podanie danych do wystawienia faktury.

 

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy (kontakt@we.pl) lub telefoniczny (tel. 537 787 249).

www.WE.pl

Organizatorzy: 
Wydawnictwo Edukacyjne oraz Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli Wydawnictwa Edukacyjnego.

Wydarzenie na Facebook'u TUTAJ 

 

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl