O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Promocje

Rabaty - Mega pakiety - Zestawy prezentowe - Wyprzedaże - Książki uszkodzone - Końcówki nakładów Pokaż wszystko
Kto-kto-kto robi hu-hu-hu?
Kto-kto-kto robi hu-hu-hu?
32,00 zł 29,00 zł
Szumiące wierszyki
Szumiące wierszyki
22,00 zł 17,60 zł
6-pak Słucham i wymawiam
6-pak Słucham i wymawiam
120,60 zł 100,00 zł

polecane szkolenia

Temat: Rewolucje (nie tylko kuchenne) z afazją – praca z dzieckiem z perspektywy terapeuty i rodzicaData: 17 listopada 2017więcej
Konferencja "Niebieskie Anioły. Życie ze spektrum zaburzeń autystycznych. Objawy, diagnoza oraz terapia dzieci i młodzieży"

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Niebieskie Anioły. Życie ze spektrum zaburzeń autystycznych. Objawy, diagnoza oraz terapia dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. w Krakowie, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46). 

Rejestracja na dole strony.

Program konferencji opiera się na trzech sesjach: I sesja będzie miała charakter naukowy, w II głos zabiorą terapeuci, w III sesji natomiast w imieniu dzieci z ASD przemówią ich rodzice.
Do udziału w konferencji w charakterze prelegentów zaprosiliśmy specjalistów rangi ogólnopolskiej w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej zaburzeń ze spektrum autyzmu, a także przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 

Program:
 8.00–9.00 – Rejestracja Uczestników
 9.00–9.30 – Uroczyste otwarcie Konferencji
 9.30-10.00 – Autyzm, zaburzenia ze spektrum autyzmu – moc diagnozy. I co dalej? – wykład otwierający prof. dr. hab. Jacka Błeszyńskiego (Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu)

Sesja I - 10.00–11.30

•    Jak teoria objawu wpływa na wczesne diagnozowanie zaburzeń autystycznych? – prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
•    W drodze po relację… Dynamika rozwoju emocjonalno-społecznego osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski, Instytut Pedagogiki, Zakład Edukacji Osób z Niepełnosprawnością)
•     „Autyzm rzekomy” w kontekście uzależnień od mediów elektronicznych – prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
•    dyskusja
11.30–12.00 – Przerwa kawowa

Sesja II - 12.00–13.30
•    Upośledzony czy geniusz? Granice zdrowia psychicznego – od Aspergera do sawanta – prof. UMCS dr hab. Jolanta Panasiuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
•    Czy możliwe jest współwystępowanie zespołu Aspergera z innymi zaburzeniami rozwoju? – prof. UP dr hab. Marta Korendo (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) 
•    Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym... (B.N. Kaufman). Najważniejsze informacje o programie Son-Rise – Adrian Borowik (Fundacja Być Bliżej Siebie, Warszawa)
•    dyskusja
13.30–14.30 – Obiad

Sesja III - 14.30–15.45
•    Zespół Aspergera to nie wyrok – co robić, by diagnoza nie zdominowała rodzinnego życia? – Anna Stańczak-Maniecka (mama 7-letniego Krzysia z ZA, autorka bloga i założycielka grupy wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami)
•    Dołączanie – brama do świata interakcji – Irek Wesołowski (tata 7-letniego autystycznego Maćka, od niemal pięciu lat prowadzący terapię syna metodą Son-Rise)
•    dyskusja
15.45 – Zakończenie konferencji

 

Konferencji będzie towarzyszyć premiera książki Udawanie normalnej. Życie z zespołem Aspergera (zaburzeniem ze spektrum autyzmu) autorstwa Liane Holliday Willey z przedmową Tony’ego Attwooda, która ukaże się w kwietniu 2018 roku nakładem Wydawnictwa Edukacyjnego.

Komitet Naukowy:
prof. dr hab. Jacek Błeszyński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
prof. dr hab. Bolesław Faron (Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli WE)
dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski)

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

Patronat merytoryczny:
Polski Zwiazek Logopedów

Patronat medialny:
kwartalnik „Integracja Sensoryczna”
CzasDzieci.pl
mojapsychologia.pl

Partnerzy: 
Fundacja Być Bliżej Siebie (Warszawa)
Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI (Warszawa)

Koszt*: 149 zł – styczeń–marzec, 199 zł – kwiecień
Cena obejmuje: certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwę obiadową oraz przerwę kawową.
* rodzice dzieci z ASD, osoby z ASD, studenci - rabat 50% - zapisy wyłącznie mailowo: kontakt@we.pl 

- Rabat dot. uczestnictwa w konferencji -
Ze względu na wielość zapytań, jakie otrzymujemy od Państwa, podajemy szczegółowe info dot. ewentualnego rabatu dla uczestników konferencji.
Rabat 50% otrzymują rodzice dzieci z ASD, osoby dorosłe z ASD oraz studenci studiów lat 1-5 (studia podyplomowe nie uprawniają do uzyskania zniżki). Koszt udziału wynosi zatem 74,50 zł [rejestracja do końca marca br.] lub 99,50 zł [rejestracja w kwietniu]. W powyższych przypadkach zapisy na konferencję przyjmujemy wyłącznie mailowo. Zgłoszenie należy wysłać na adres kontakt@we.pl, załączając odpowiedni dokument uprawniający do zniżki: np. zdjęcie (fragmentu) dokumentu diagnozy dziecka/osoby dorosłej lub zaświadczenie od logopedy/terapeuty dziecka/osoby dorosłej o zdiagnozowanym zaburzeniu ze spektrum autyzmu bądź zdjęcie/skan legitymacji studenckiej (w przypadku studentów).
Dla pozostałych osób koszt udziału to 149 zł [rejestracja do końca marca br.] lub 199 zł [rejestracja w kwietniu].


Szczegółowe informacje: kontakt@we.pl, tel. 537 787 249
www.WE.pl

Organizatorzy:
Wydawnictwo Edukacyjne oraz Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli Wydawnictwa Edukacyjnego.

Wydarzenie na Facebooku TUTAJ

 

 

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl