O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Promocje

Rabaty - Mega pakiety - Zestawy prezentowe - Wyprzedaże - Książki uszkodzone - Końcówki nakładów Pokaż wszystko
Szeregi wyd. 2
Szeregi wyd. 2
29,00 zł 24,00 zł
Relacje wyd. 2
Relacje wyd. 2
29,00 zł 24,00 zł
Sekwencje wyd. 2
Sekwencje wyd. 2
29,00 zł 24,00 zł
Sekwencje
Sekwencje
28,00 zł 24,00 zł
Relacje
Relacje
28,00 zł 24,00 zł
Szeregi
Szeregi
28,00 zł 24,00 zł
Gdzie jest A?
Gdzie jest A?
35,00 zł 30,00 zł
Kino, film, psychologia
Kino, film, psychologia
35,91 zł 34,00 zł
W poszukiwaniu demokracji
W poszukiwaniu demokracji
22,00 zł 17,00 zł

polecane szkolenia

Temat: Rewolucje (nie tylko kuchenne) z afazją – praca z dzieckiem z perspektywy terapeuty i rodzicaData: 17 listopada 2017więcej
Konferencja "Niebieskie Anioły. Życie ze spektrum zaburzeń autystycznych. Objawy, diagnoza oraz terapia dzieci i młodzieży"

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Niebieskie Anioły. Życie ze spektrum zaburzeń autystycznych. Objawy, diagnoza oraz terapia dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. w Krakowie, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46). 

Rejestracja na dole strony.

Program konferencji opiera się na trzech sesjach: I sesja będzie miała charakter naukowy, w II głos zabiorą terapeuci, w III sesji natomiast w imieniu dzieci z ASD przemówią ich rodzice.
Do udziału w konferencji w charakterze prelegentów zaprosiliśmy specjalistów rangi ogólnopolskiej w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej zaburzeń ze spektrum autyzmu, a także przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 

Program:
 8.00–9.00 – Rejestracja Uczestników
 9.00–9.30 – Uroczyste otwarcie Konferencji
 9.30-10.00 – Autyzm, zaburzenia ze spektrum autyzmu – moc diagnozy. I co dalej? – wykład otwierający prof. dr. hab. Jacka Błeszyńskiego (Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu)

Sesja I - 10.00–11.30

•    Jak teoria objawu wpływa na wczesne diagnozowanie zaburzeń autystycznych? – prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
•    W drodze po relację… Dynamika rozwoju emocjonalno-społecznego osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski, Instytut Pedagogiki, Zakład Edukacji Osób z Niepełnosprawnością)
•     „Autyzm rzekomy” w kontekście uzależnień od mediów elektronicznych – prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
•    dyskusja
11.30–12.00 – Przerwa kawowa

Sesja II - 12.00–13.30
•    Upośledzony czy geniusz? Granice zdrowia psychicznego – od Aspergera do sawanta – prof. UMCS dr hab. Jolanta Panasiuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
•    Czy możliwe jest współwystępowanie zespołu Aspergera z innymi zaburzeniami rozwoju? – prof. UP dr hab. Marta Korendo (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) 
•    Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym... (B.N. Kaufman). Najważniejsze informacje o programie Son-Rise – Adrian Borowik (Fundacja Być Bliżej Siebie, Warszawa)
•    dyskusja
13.30–14.30 – Obiad

Sesja III - 14.30–15.45
•    Zespół Aspergera to nie wyrok – co robić, by diagnoza nie zdominowała rodzinnego życia? – Anna Stańczak-Maniecka (mama 7-letniego Krzysia z ZA, autorka bloga i założycielka grupy wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami)
•    Dołączanie – brama do świata interakcji – Irek Wesołowski (tata 7-letniego autystycznego Maćka, od niemal pięciu lat prowadzący terapię syna metodą Son-Rise)
•    dyskusja
15.45 – Zakończenie konferencji

 

Konferencji będzie towarzyszyć premiera książki Udawanie normalnej. Życie z zespołem Aspergera (zaburzeniem ze spektrum autyzmu) autorstwa Liane Holliday Willey z przedmową Tony’ego Attwooda, która ukaże się w kwietniu 2018 roku nakładem Wydawnictwa Edukacyjnego.

Komitet Naukowy:
prof. dr hab. Jacek Błeszyński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
prof. dr hab. Bolesław Faron (Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli WE)
dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski)

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

Patronat merytoryczny:
Polski Zwiazek Logopedów

Patronat medialny:
kwartalnik „Integracja Sensoryczna”
CzasDzieci.pl
mojapsychologia.pl

Partnerzy: 
Fundacja Być Bliżej Siebie (Warszawa)
Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI (Warszawa)

Koszt*: 149 zł – styczeń–marzec, 199 zł – kwiecień
Cena obejmuje: certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwę obiadową oraz przerwę kawową.
* rodzice dzieci z ASD, osoby z ASD, studenci - rabat 50% - zapisy wyłącznie mailowo: kontakt@we.pl 

- Rabat dot. uczestnictwa w konferencji -
Ze względu na wielość zapytań, jakie otrzymujemy od Państwa, podajemy szczegółowe info dot. ewentualnego rabatu dla uczestników konferencji.
Rabat 50% otrzymują rodzice dzieci z ASD, osoby dorosłe z ASD oraz studenci studiów lat 1-5 (studia podyplomowe nie uprawniają do uzyskania zniżki). Koszt udziału wynosi zatem 74,50 zł [rejestracja do końca marca br.] lub 99,50 zł [rejestracja w kwietniu]. W powyższych przypadkach zapisy na konferencję przyjmujemy wyłącznie mailowo. Zgłoszenie należy wysłać na adres kontakt@we.pl, załączając odpowiedni dokument uprawniający do zniżki: np. zdjęcie (fragmentu) dokumentu diagnozy dziecka/osoby dorosłej lub zaświadczenie od logopedy/terapeuty dziecka/osoby dorosłej o zdiagnozowanym zaburzeniu ze spektrum autyzmu bądź zdjęcie/skan legitymacji studenckiej (w przypadku studentów).
Dla pozostałych osób koszt udziału to 149 zł [rejestracja do końca marca br.] lub 199 zł [rejestracja w kwietniu].


Szczegółowe informacje: kontakt@we.pl, tel. 537 787 249
www.WE.pl

Organizatorzy:
Wydawnictwo Edukacyjne oraz Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli Wydawnictwa Edukacyjnego.

Wydarzenie na Facebooku TUTAJ

 

 

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl