O Wydawnictwie | wersja beta

Sądecczyzna w historiografii, literaturze i mediach

Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: Nakład wyczerpany
Nasza cena: 69,00 zł 69.00
ilość Ilość
dodaj do przechowalni

Opis

Książka składa się z prac wygłoszonych podczas konferencji naukowej zorganizowanej z okazji 720. rocznicy lokacji miasta Nowego Sącza w czerwcu 2012 roku.


Prezentowana tutaj książka to pierwsze tak wieloaspektowe ujęcie dziejów i kultury Sądecczyzny z perspektywy historiograficznej, literaturoznawczej i medialnej.
Podobna perspektywa wynika co najmniej z dwóch powodów: Sądecczyzna zarówno historycznie, etnograficznie, jak i kulturowo zawsze była regionem o charakterystycznych przymiotach; po drugie – w znacznym stopniu o jej odrębności, a także kultywowaniu swoistych cech, decydują jej mieszkańcy, także ci, którzy z ziemi rodzinnej uczynili temat swojej twórczości. Dzięki nim wszystkim, głównie zaś Autorom zamieszczonych tu tekstów – często również Sądeczanom – możemy oddać do rąk czytelnika ten tom. Dotyczy on przeszłości i czasów współczesnych, nie jest pozycją wyłącznie regionalistyczną. W wielu bowiem tekstach odnosi się również do spraw ogólnopolskich, tak jak z życiem całego kraju zazębia się historia i dzień dzisiejszy regionu oraz jego stolicy, pięknego miasta nad Dunajcem i Ka­mienicą.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl