O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien - Matt Winter

Wydawca: Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Nasza cena: 16,00 zł 16.00
quantity Ilość

Opis

Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien - Matt Winter

Książka „Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien” ma na celu dostarczenie czytelnikowi streszczenia dostępnej obecnie, istotnej z punktu widzenia nauczyciela, wiedzy na temat Zespołu Aspergera, również umożliwienie mu lepszego zrozumienia uczniów z Z.A., a także podsunięcie szybkich podpowiedzi i praktycznych pomysłów, które można natychmiast wykorzystać w klasie. W rozdziale 1. podano krótką charakterystykę zaburzenia, jakim jest Zespół Aspergera, natomiast w drugim opisano, jakie symptomy może przejawiać dziecko, ze szczególnym uwzględnieniem interakcji społecznych, możliwości uczenia się oraz strony fizycznej i zmysłów. Kolejne rozdziały zawierają już samą praktykę, np. strategie, jakie można zastosować w klasie, sposoby pomocy dziecku w rozwijaniu umiejętności społecznych, zasady korzystania z boiska szkolnego, metody pomocy dziecku w nauce i pracach domowych.

Dla nauczycieli, którzy chcą wiedzieć więcej, na końcu książki autor zamieścił spis polecanej przez siebie literatury oraz dane adresowe fundacji wspierających zarówno rodziców dzieci z Zespołem Aspergera, jak i nauczycieli pracujących z takimi dziećmi.

Książkę, a właściwie swoisty poradnik „Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien” każdy nauczyciel obowiązkowo musi mieć w swojej bibliotece.

 

 

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl