O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Wyszukiwanki logopedyczne - Szereg głosek szumiących sz ż cz dż

Liczba stron: 112
ISBN: 978-83-65423-39-9
Wydawca: WIR
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 29,00 zł 29.00
Cena katalogowa: 32,00 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Producent: WIR
Kod produktu: 0908

Opis

Wyszukiwanki logopedyczne - Szereg głosek szumiących sz ż cz dż

Zestaw ponad stu wyszukiwanek wyrazowych z głoskami szeregu szumiącego. Publikacja jest sprawdzoną pomocą w korygowaniu zaburzonych głosek, angażuje również podstawowe procesy myślowe, ćwiczy koncentrację uwagi oraz analizę i syntezę wzrokową.

Ćwiczenia skierowane są dla starszych uczniów szkół podstawowych. Zaprezentowane tutaj zadania mogą być wykonywane nie tylko na zajęciach w szkole, ale również w domu.

Wszystkie wyrazy napisane są czcionką bezszeryfową, co w szczególności ma pomóc osobom z zaburzoną percepcją wzrokową.

W niniejszym zbiorze znajduje się 112 tabel. W każdej z nich należy odszukać 20 wyrazów zawierających głoski z szeregu szumiącego. Wyrazy zapisane są w poziomie lub w pionie i mogą się krzyżować. Każda tabela ćwiczy osobną głoskę/sylabę w danej pozycji w wyrazie, a więc w nagłosie, śródgłosie, wygłosie oraz grupach spółgłoskowych.

Zadaniem dzieci jest przeczytanie wszystkich wyrazów, zwracając baczną uwagę na artykulację, a następnie wyszukanie oraz zaznaczenie ich w tabeli. Wiele wyrazów w tabelach
zostało celowo zapisanych błędnie (występują np. metatezy, brak znaków diakrytycznych) – zabieg ten ma na celu kształtowanie uwagi i koncentracji na szczegółach.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl