O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Wysokofunkcjonujące dzieci ze spektrum autyzmu. Poradnik dla rodziców
Sally Ozonoff, Geraldine Dawson, James C. McPartland
Przekład Aleksandra Haduła

jest to przede wszystkim niezbędny przewodnik dla rodziców, zwłaszcza tych, którzy poszukują informacji o zaburzeniach ze spektrum autyzmu u dzieci wysokofunkcjonujących. Wybitni eksperci w dziedzinie badań nad autyzmem ukazują, jak radzić sobie z niezwykłą ta niepełnosprawnością dziecka oraz jak wykorzystywać jego zdolności. W pozycji tej są to prawdziwe historie oraz niezwykłe anegdoty z życia, które uczą, jak pomóc dzieciom swobodniej porozumiewać się z rówieśnikami jak i opanować zasady prawidłowego zachowania i odnosić sukcesy w szkole. Publikacja wyjaśnia również na jakiej podstawie diagnozuje się ASD i które rodzaje terapii oraz wsparcia edukacyjnego są naprawdę efektowne.

Spośród licznych publikacji na temat autyzmu ta jest jedną z niewielu, które polecam rodzicom od razu po zdiagnozowaniu zaburzeń u ich dzieci.
Dr Tony Charman, Instytut Psychiatrii, King’s College, Londyn

Czytelnicy znajdą tu ciekawe przykłady i rozwiązania podstawowych problemów. Większość książek o zespole Aspergera i autyzmie osób wysokofunkcjonujących dotyczy jedynie wczesnej terapii i podstawowych umiejętności, ta natomiast oferuje pomoc także starszym dzieciom i dorosłym, co jest niezwykle cenne.
Library Journal

Dr Sally Ozonoff (Uniwersytet Kalifornijski)jest to wybitny specjalista, który prowadzi badania i wykłady na temat wczesnego diagnozowania ASD. Jest także aktywnym zawodowo psychiatrą klinicznym.

Dr Geraldine Dawson (Uniwersytet Duke’a) to światowej klasy ekspert w dziedzinie autyzmu. Specjalizuje się w zagadnieniach wczesnego wykrywania i terapii zaburzeń oraz plastyczności mózgu osób autystycznych. Jest współautorką książki Metoda wczesnego startu dla dziecka z autyzmem (ESDM).

Dr James C. McPartland (Uniwersytet Yale) od 15 lat pracuje z dziećmi z ASD i ich rodzinami. Bada procesy zachodzące w mózgach osób z ASD w celu stworzenia nowych technik diagnostycznych i terapeutycznych.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl