O Wydawnictwie | wersja beta

Wychowanie bez nagród i kar. Rodzicielstwo bezwarunkowe

Wydawca: Wydawnictwo MIND
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 32,90 zł 32.90
Cena katalogowa: 34,90 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 0449

Opis

Jest to książka niezwykle  wybitnego amerykańskiego psychologa, która może zaskoczyć rodziców, którzy są przyzwyczajeni do tradycyjnych poglądów na temat wychowania oraz dyscypliny. Powołując się na dziesiątki fachowych badań, autor demonstruje negatywne skutki kontrolowania dzieci za pomocą nagród, pochwał i kar. Co ważniejsze, demonstruje także, jak niszcząca dla dziecięcej psychiki jest warunkowa akceptacja, tak zwana miłość odmawiana, zależna od tego, czy dziecko spełnia oczekiwania rodziców. Jest ona częstym środkiem wymuszania posłuszeństwa u dzieci.


Kohn obnaża również współczesną kulturę współzawodnictwa i presję sukcesu, która ciąży na współczesnych dzieciach i młodzieży. Jego książka to lektura obowiązkowa każdego rodzica, który chciałby być na bieżąco z najnowszą wiedzą na temat dzieci.


Książka zdobyła najważniejszą amerykańską nagrodę dla książek parentingowych: złotą nagrodę NAPPA (National Parenting Publications Awards) w 2006 roku.


„Książka Kohna prezentuje alternatywny model wychowania, który pomaga dzieciom stać się troskliwymi i odpowiedzialnymi ludźmi.”
Adele Faber, współautorka książki Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały ‒ jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl