O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Wychowanie bez nagród i kar. Rodzicielstwo bezwarunkowe

Wydawca: Wydawnictwo MIND
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Nasza cena: 32,90 zł 32.90
Cena katalogowa: 34,90 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Kod produktu: 0449

Opis

Książka wybitnego amerykańskiego psychologa może zaskoczyć rodziców przyzwyczajonych do tradycyjnych poglądów na temat wychowania i dyscypliny. Powołując się na dziesiątki fachowych badań, autor demonstruje negatywne skutki kontrolowania dzieci za pomocą nagród, pochwał i kar. Co ważniejsze, demonstruje także, jak niszcząca dla dziecięcej psychiki jest warunkowa akceptacja, tak zwana miłość odmawiana, zależna od tego, czy dziecko spełnia oczekiwania rodziców. Jest ona częstym środkiem wymuszania posłuszeństwa u dzieci.


Kohn obnaża również współczesną kulturę współzawodnictwa i presję sukcesu, która ciąży na współczesnych dzieciach i młodzieży. Jego książka to lektura obowiązkowa każdego rodzica, który chciałby być na bieżąco z najnowszą wiedzą na temat dzieci.


Książka zdobyła najważniejszą amerykańską nagrodę dla książek parentingowych: złotą nagrodę NAPPA (National Parenting Publications Awards) w 2006 roku.


„Książka Kohna prezentuje alternatywny model wychowania, który pomaga dzieciom stać się troskliwymi i odpowiedzialnymi ludźmi.”
Adele Faber, współautorka książki Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały ‒ jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl