O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji
Marshall B. Rosenberg

„Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga nie jest kolejną techniką porozumiewania się ani sposobem wywierania wpływu na ludzi. To podejście pełne zrozumienia i szacunku dla człowieka. Pokazuje, jak poprzez dialog i empatię nawiązać prawdziwy kontakt z drugą osobą i wspierać się we wspólnym życiu.”
Zofia Aleksandra ŻUCZKOWSKA, pedagog i certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy

„Na konkretnych przykładach Marshall Rosenberg pokazuje, jak usłyszeć głębsze intencje naszych rozmówców i skuteczniej wyrażać to, co sami chcemy powiedzieć. Szczególnie cenny i inspirujący jest fakt, że możemy tego dokonać, nie próbując zmieniać innych ludzi.”
Anna MILLS, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy

Pozycja ta jest zbiorem  ostatnich pism Marshalla B. Rosenberga, który jest jednym z największych nauczycieli naszych czasów, który wbrew niestety wszechobecnej przemocy na świecie konsekwentnie wprowadza w życie swoją pokojową filozofię życia, a co więcej zaraża nią innych. jest to człowiek, który wierzy, że naturą ludzką jest dawać siebie innym ale także czerpać radość z tego, że nasze wspólne życie staje się coraz lepsze.

Może właśnie czeka cię niemiłe spotkanie z szefem? Jesteś po nieprzyjemnej kłótni z partnerem lub partnerką? Wiesz, że twój kolejny ruch zdecyduje o relacji z ważnymi dla ciebie osobami? Wychowawczyni zadzwoniła ze szkoły w sprawie twojego dziecka?  zastanawiasz się jak postąpić w tej sytuacji? Jak tak naprawdę się zachować?

Często własnie znajdujemy się w bardzo podobnych sytuacjach ‒ a przy tym równie często reagujemy według stałych schematów, czyli bronimy swoich racji, nie chcemy słuchać drugiej strony, mówimy rzeczy okrutne ze złości lub frustracji. Ale wcale tak być nie musi, może być inaczej. Tutaj, porozumienie bez Przemocy dostarcza narzędzi do lepszego rozumienia siebie oraz innych. Ukazuje, jak można dotrzeć do sedna konfliktów, a co więcej jak je rozwiązać. Dodatkowo, jak komunikować innym ludziom swoje własne potrzeby, przy tym  nie raniąc ich, oraz jak odgadywać ich potrzeby.

Naprzeciw temu wszystkiemu wychodzi ta książka, twórcy Porozumienia bez Przemocy, w której Marshall B. ROSENBERG podsumowuje w niej swoje wieloletnie doświadczenie w praktycznym zastosowaniu rewolucyjnej metody komunikacji. Ukazuje w niej:

  • Jak dotrzeć do sedna konfliktów i jak rozwiązywać je bez użycia przemocy.
  • Podkreśla znaczenie świadomości swoich potrzeb oraz umiejętności empatycznego rozumienia potrzeb innych ludzi.
  • Uczy znajdowania strategii działania, które zaspokajają potrzeby wszystkich stron.
  • Radzi, jak przekształcić złość w pozytywne działanie.
  • Dzieli się swoją techniką prowadzenia warsztatów i pracy z ludźmi.
  • Z jego doświadczenia skorzystają psychologowie, terapeuci, nauczyciele, rodzice, menedżerowie oraz osoby szukające inspiracji w rozwoju osobistym.

 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl