O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania

Wydawca: Wydawnictwo MIND
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Nasza cena: 31,90 zł 31.90
quantity Ilość
Ocena: 0
Kod produktu: 0993

Opis

Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania
Jesper Juul
Tłumaczenie: Dariusz Syska

W książce Autor odpowiada na pytania:

Co mówi o nas zachowanie naszych dzieci?
Dlaczego dorośli muszą się stale rozwijać?
Jak być dobrym przywódcą w rodzinie?
Jakiego zainteresowania potrzebują dzieci?
Co jest ważniejsze: samodzielność czy posłuszeństwo?

Autor uważa że, rodzina to miejsce, w którym wszyscy powinni czuć się dobrze. Niestety, to również miejsce, gdzie rodzą się konflikty i ścierają różne interesy.

Jesper Juul, który jest doświadczonym pedagogiem i terapeutą rodziny, dzieli się refleksjami na temat najczęstszych problemów rodziców jak i dzieci, zachwiania życzliwych relacji czyli agresji, konfliktów przy stole niewłaściwej komunikacji, braku właściwego przywództwa dorosłych.

W tym przypadku, postawę wychowawczą autora można traktować jako europejską odpowiedź na ogólnoświatową dyskusję na temat współczesnego rodzicielstwa, ponieważ poglądy wychowawcze Juula wpisują się pomiędzy model amerykański (wychowanie bezstresowe) a model chiński (wychowanie wymagające) jako zrównoważone podejście, to znaczy oparte na autorytecie rodziców, ale przy tym  pozbawione autorytaryzmu.

Autor w swojej metodzie  zwalnia rodziców z obowiązku spełniania zachcianek swoich pociech, zalecając ćwiczenie się w trudnej sztuce mówienia „NIE’’. Zachęca, by będąc matką lub ojcem, nadal pozostali sobą. jednak z drugiej strony, odkrywa także wiele typowych, pozornie poprawnych zachowań dorosłych i demonstruje ich zgubny wpływ na atmosferę w domu. Dodatkowo, podkreśla głęboką wolę dzieci do współdziałania z rodzicami, która często pozostaje przez nich niedoceniona, a nawet  czasem zaprzepaszczona. Nie podaje jednak gotowej recepty na sukces.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl