O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Trudne sytuacje społeczne.Jak rozmawiać z dziećmi o sytuacjach szkolnych i relacjach rówieśniczych.
Poradnik dla nauczycieli.
Anna Kuziel-Kalina

"Jak rozmawiać..." jest to poradnik, który przede wszystkim dostarcza nauczycielom (oraz rodzicom) niezbędnych podpowiedzi i przydatnych rozwiązań w zmaganiach z trudnymi sytuacjami w szkole. W poradniku dodatkowo omówiono szczegółowo kilkadziesiąt zdarzeń (tematów), które często mają miejsce w pierwszych latach edukacji, szczególnie wtedy, kiedy dzieci zapoznają się ze szkolną rzeczywistością. Także w sposób jasny i rzeczowy wyjaśniono, jak rozmawiać z dziećmi, by pomóc im w pokonywaniu trudności.

W książce, kompleksowo opracowane zagadnienia obejmujące propozycje pytań, komentarze dla dziecka, uwagi dla nauczyciela oraz praktyczne wskazówki, wspomagają warsztat nauczyciela w jego codziennej pracy, zwłaszcza dotyczącej sfery wychowawczej. Poradnik dodatkowo jest zintegrowany tematycznie z pierwszym zestawem kart z serii: TRUDNE SYTUACJE SPOŁECZNE: Rozmawiam z dziećmi o sytuacjach szkolnych i relacjach rówieśniczych. W poradniku poruszono 17 zagadnień, m.in. niepełnosprawność, przegrana, oskarżenie i kradzież, wagary, uzależnienie, śmierć, przemoc, bieda, szantaż.

To cenna pozycja zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Konkretne sytuacje i konkretne pytania. Wizualizacje w postaci zdjęć i mnóstwo wskazówek, jak rozmawiać z dzieckiem o tym, co dla niego trudne. Warto nie tylko po nig sięgnąć, ale przede wszystkim wykorzystać w praktyce!

Joanna Grochowska, psycholog, wiceprezes Fundacji SYNAPSIS

Publikacja o charakterze poradnika, z uwagi na niepodważalne walory (odniesienie do ważnego społecznie i pedagogicznie tematu, bogaty materiał ćwiczeniowy i metodyczny) może pełnić ważną funkcję wspomagającą w codziennej praktyce pedagogicznej we wszystkich rodzajach szkół; placówek oświatowych.

dr Krzysztof Gerc Zakład Psychologii Rozwoju i Zdrowia Instytut Psychologii Stosowanej UJ

Anna Kuziel-Kalina - pedagog specjalny. Posiada wieloletnią praktykę w zakresie terapii i edukacji dzieci oraz młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także z dorosłymi z upośledzeniem umysłowym oraz zaburzeniami psychicznymi. W pracy terapeutycznej szczególną uwagę koncentruje na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i społecznych. Ukończyła pedagogikę rewalidacyjną o specjalizacji oligofrenopedagogika oraz studia podyplomowe pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl