O Wydawnictwie | wersja beta

Skarbiec nauczyciela-terapeuty (na bazie własnych doświadczeń z pracy terapeutycznej)

Rok wydania: 2019
Wydawca: Impuls
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 40,00 zł 40.00
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Impuls
Kod produktu: 1178

Opis

Autorki publikacji (Anna Franczyk i Katarzyna Krajewska) zgromadziły w niej materiały dla nauczycieli, terapeutów i rodziców, pomocne podczas prowadzenia zajęć terapeutycznych o charakterze ogólnorozwojowym, stymulacyjnym, korekcyjnym lub kompensacyjnym.

Pierwsza część książki zawiera materiały do wstępnej diagnozy.
Druga część natomiast przykładowe opisy przypadków oraz programy terapeutyczne dostosowane do określonego przez terapeutę poziomu.
W trzeciej części znalazły się wskazówki dla nauczyciela dotyczące planowania pracy dydaktyczno-terapeutycznej oraz przykładowe indywidualne plany pracy terapeutycznej. Proponowane ćwiczenia i zabawy mogą być wykorzystane zarówno w pracy indywidualnej z dzieckiem, jak i stanowić część zajęć z niezbyt licznymi grupami dzieci.
Część czwarta książki zawiera podsumowanie pracy terapeutycznej. Znajdują się tu przykładowe opinie wydawane o dziecku i opisy jego postępów. W piątej i szóstej części autorki umieściły przykładowe scenariusze zajęć dydaktyczno-terapeutycznych, przyporządkowane do danego poziomu, zestawy pomocy dydaktycznych i karty pracy, opracowane i wykorzystywane przez autorki w codziennej pracy z dziećmi.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl