O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta
pol_pl_SELF-REG-101_1.jpg
  • promocja

SELF-REG. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości

Wydawca: mamania
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Promocja kończy się za:
Nasza cena: 29,90 zł
Cena: 37,90 zł 29.90
Cena katalogowa: 39,90 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Producent: mamania
Kod produktu: 0684

Opis

"SELF-REG" to jedna z przełomowych książek dla rodziców, w której Stuart Shanker proponuje naukę samoregulacji, która ma na celu pomóc dzieciom samodzielnie zmienić ich zachowanie. Identyfikacja i zarządzanie emocjami pozwalają dzieciom powrócić do stanu zrównoważenia, który jest niezbędny do rozwoju.

"SELF-REG" to książka autorstwa Stuarta Shankera, która przede wszystkim poświęcona jest właśnie tej tematyce. Na naszych oczach, wbrew obiegowej opinii o bezstresowym wychowaniu, dorasta pokolenie dzieci i młodzieży, które na co dzień zmaga się ze zbyt wysokim poziomem stresu. W rezultacie mamy wśród młodej generacji eksplozję problemów zdrowotnych emocjonalnych, społecznych, kłopotów z zachowaniem i uczeniem się. Niewielu rodziców jest w stanie rozpoznać ukryte stresory, z którymi borykają się ich dzieci. Dlatego też opanowanie umiejętności samoregulacji wesprze dziecko w radzeniu sobie z trudnymi doświadczeniami, nauczy przezwyciężać frustracje, lepiej się koncentrować, kontrolować impulsywność. Poprawia też umiejętność współpracy z innymi i zwiększa zdolność do uczenia się nowych rzeczy.

Nie jest to oczywiście łatwe, bowiem maluchy reagują na czynniki stresogenne zupełnie inaczej, niż osoby dorosłe. Shanker w swoim poradniku proponuje jednak pomocną technikę samoregulacji, która pozwala dzieciom poznać i zrozumieć swoje zachowania, które są dla nich szkodliwe, a następnie zmienić je w inne nawyki i przyzwyczajenia. Odpowiednie zarządzanie swoimi emocjami jest ważne dla każdego człowieka, jednak niezwykle istotne jest przede wszystkim dla dzieci, które wkraczają właśnie w fazę dojrzewania. Książka kierowana do rodziców opisuje najważniejsze metody i sposoby nauki - uczy, w jaki sposób spędzać czas z dziećmi i jakie zasady postępowania im wpajać. Wszystkie teorie umieszczone w książce zostały potwierdzone naukowo i wielokrotnie wypróbowane - zawsze z doskonałym wynikiem.

"SELF-REG" daje rodzicom przekonanie, że ich dziecko może w pełni zrealizować swój potencjał, jeśli tylko zaoferujemy mu narzędzia potrzebne do radzenia sobie ze stresem i presją współczesnego świata. Mocno poparte wiedzą naukową techniki Stuarta Shankera wywarły znaczący wpływ na dzieci i ich rodziców. Efektem programu przeprowadzanego przez autora wśród setek tysięcy kanadyjskich dzieci była znacząca poprawa w zakresie zachowania i osiąganych wyników w nauce.

Dorośli zwykli powtarzać swoim dzieciom, że ich wiek to najlepsze i najbardziej beztroskie lata ich życia. To jednak ogromny błąd, który całkowicie zamyka rodziców na potrzeby swoich pociech. Wierząc, że dziecięca codzienność pozbawiona jest trudów, niełatwo dostrzec, że najmłodsi również mogą mieć własne problemy i zmartwienia. Badania udowadniają jednak, że poziom stresu wśród dzieci jest wręcz przerażający, co może bardzo negatywnie wpływać na ich rozwój. Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak podchodzić do takich problemów i w jaki sposób nauczyć dzieci skutecznego radzenia sobie ze stresem.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl