O Wydawnictwie | wersja beta

Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat

Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-7489-738-9
Dział: Logopedia
Rok wydania: 2018
Wydawca: GWP
Dostępność: Brak towaru
Nasza cena: 42,90 zł 42.90
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: GWP
Kod produktu: 1050

Opis

Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat, wyd. VIII
Bates Ames Louise , F. L. Ilg , Sidney M. Baker
Przekład Mirosław Przylipiak

NAJNOWSZE WYDANIE BESTSELLEROWEGO PORADNIKA DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW!

Każdy przyszły rodzic wie, kiedy dziecko powinno zacząć siadać, samodzielnie chodzić czy mówić, kiedy można spodziewać się pierwszych zębów i kiedy one wypadną. Wielu rodziców jednak nie wie, jak wszystkie te skoki rozwojowe wiążą się z rozwojem psychicznym dziecka.

Z książki dowiemy się:

  •  Jak zachowuje się dziecko na poszczególnych etapach rozwoju?
  • W jaki sposób zapewnić naszemu dziecku najlepsze warunki rozwoju?
  • Jak pomóc mu pokonać ewentualne bariery rozwojowe?
  • Kiedy należy się skonsultować ze specjalistą?

Na szczęście autorzy tego poradnika już od wielu lat skutecznie rozwiewają wszelkie wątpliwości i niepokoje rodziców, konfrontując codzienne obserwacje z naukowym ujęciem prawidłowego rozwoju dziecka. Wyjaśniają przebieg i mechanizmy rozwoju psychicznego, nierozerwalnie związanego z fizycznym, i krok po kroku pokazują, jak wraz z dzieckiem pomyślnie przejść każdy kolejny etap.

 Jeśli martwisz się, że Twój trzylatek wciąż nie umie pożegnać się w nocy z pieluszką lub że Twoje spokojne do tej pory dziecko zachowuje się ostatnio, jakby diabeł w nie wstąpił, albo nie wiesz, jak reagować na nieustanne ogryzanie paznokci czy histeryczne walenie głową w podłogę – to ta książka jest dla Ciebie! Autorzy poruszają chyba wszystkie najistotniejsze zagadnienia związane z rozwojem psychicznym dzieci, przybliżając jego poszczególne etapy, opisując typy osobowości, omawiając problemy towarzyszące jedzeniu, spaniu, wydalaniu czy rozładowywaniu napięć emocjonalnych.

Wracam do tego poradnika co rusz, bo działa uspokajająco – wyjaśnia wiele kwestii, które w zachowaniu mojego dziecka wydawały mi się dziwne, nietypowe. Polecam go wszystkim. Ta książka naprawdę może rozwiać Wasze wątpliwości!

Małgorzata Musiał – mama trojga dzieci, pedagog, autorka bloga Dobrarelacja.pl


Frances L. Ilg, Louise Bates Ames i Sidney M. Baker są współzałożycielami Instytutu Rozwoju Dziecka na Uniwersytecie Yale. Ich prace są znane i cenione na całym świecie, między innymi z uwagi na odkrywczy i oryginalny charakter.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl