O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Zestaw zawiera 9 głównych obrazków symbolizujących głoski [ś], [s], [š]: dodatkowo 3 obrazki sikawki strażackiej, 3 węża, 3 wiatru, z zaznaczoną pozycją tych głosek w wyrazie oraz aż 136 kolorowych fotografii przedmiotów mających w nazwie ćwiczone głoski. Co więcej,  dla dzieci czytających i piszących pod obrazkami są podpisy zawierające lukę w wyrazie. Dodatkowo dołączone są karty pracy, w których znajdują się ćwiczenia służące doskonaleniu słuchu fonematycznego.

Pomoc przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, u których występują zaburzenia słuchu fonemowego (czyli zdolności różnicowania dźwięków mowy) i/lub nieprawidłowa wymowa głosek trzech szeregów: [ś], [s], [š]. Mogą z niej korzystać logopedzi, pedagodzy, nauczyciele przedszkolni oraz rodzice pragnący pomóc dziecku w doskonaleniu artykulacji i pisowni głosek: [ś], [s] i [š], oraz rozwijaniu i usprawnianiu słuchu fonemowego. Proponowane ćwiczenia są uniwersalne, można wykorzystać je zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej podczas zajęć w domu, w przedszkolu czy w szkole.

Dużym atutem pomocy jest to, że dziecko samodzielnie jest w stanie sprawdzić poprawność wykonywanego zadania. Wpływa to na zwiększenie motywacji do pracy w trakcie trwania terapii logopedycznej.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl