O Wydawnictwie | wersja beta

Rehabilitacja neuropsychologiczna

Liczba stron: 540
Dział: Logopedia
Podkategoria: Afazja i inne zaburzenia neurologiczne
Rok wydania: 2014
Wydawca: Wydawnictwo UMCS
Dostępność: Brak towaru
Nasza cena: 55,00 zł 55.00
Cena katalogowa: 63,00 zł
ilość Ilość
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 1115

Opis

"Rehabilitacja neuropsychologiczna" - Maria Pąchalska

Książka ta w niezwykły sposób ukazuje że połączenie wiedzy z praktyką jest niezwykle ważne, zawiera opisy istotnych technik, metod oraz programów które okazują się niezbędne w codziennej pracy. 

Bardzo rzadko w neuronaukach głębokie myślenie teoretyczne na temat mózgu, jego struktury i funkcji łączy się z bogatym doświadczeniem oddanego swojej pracy klinicysty. W tym jednak podręczniku znajdzie czytelnik dowód na to, że takie połączenie wiedzy z praktyką jest nie tylko możliwe, lecz konieczne.
Skuteczny program terapii - dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta z uszkodzeniem mózgu - nie powstaje w podręczniku, lecz w relacji terapeuta-pacjent. Zatem zgodnie z podejściem heurystycznym lansowanym przez autorkę niniejszy podręcznik rehabilitacji neuropsychologicznej nie stanowi ,,książki kulinarnej", lecz w pełnym sensie tego słowa - przewodnik w pewnej trudnej, ale jakże ważnej podróży. Będzie on przydatny zarówno studentom i nowym adeptom neuropsychologii, jak i klinicystom, którzy na co dzień zmagają się z tymi problemami.
Prezentowana książka spełnia w zupełności współczesne standardy tego typu publikacji pod względem doboru treści, formalnej organizacji zagadnień swoistych dla dyscypliny oraz układu wyróżnionych kategorii. Czytelnik znajdzie tu szczegółowe - oparte na bogatym doświadczeniu klinicznym autorki - opisy technik, metod, programów i podejść terapeutycznych.

Z recenzji prof. zw. dr hab. Danuty Kądzielawy

 

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl