O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa

Liczba stron: 158
ISBN: 978-83-7587-445-7
Wydawca: Impuls
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 26,00 zł 26.00
Cena katalogowa: 28,00 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Producent: Impuls
Kod produktu: 910

Opis

Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa
Ewa Zasępa

Publikacja ta podejmuje problematykę osób z zespołem Downa − trisomią 21 − najczęstszą aberracją chromosomową występującą u człowieka. Życie psychospołeczne tych osób scharakteryzowane jest w niej z uwzględnieniem stanu współczesnej wiedzy, osiągnięć różnych dziedzin nauki, które dotyczą właściwości ich funkcjonowania, a także trudności, których te osoby i ich rodziny doświadczają.

Omówione w książce problemy związane z rozwojem niemowląt i małych dzieci, adolescentów, młodych dorosłych oraz osób starszych. Uwzględnienie szerokiego przedziału wiekowego jest niezwykle istotne z racji wydłużania się czasu życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym również z zespołem Downa.
Poruszane zagadnienia mają na celu poznanie i zrozumienie osób z zespołem Downa, co bezpośrednio łączy się z podnoszeniem jakości udzielanej im pomocy, jak również z lepszą jakością ich życia oraz ich rodzin – są to kwestie w ostatnim czasie szczególnie żywo dyskutowane.

Książka przedstawia wyniki badań empirycznych prowadzonych zarówno na gruncie polskim, jak i zagranicznym, a także omówienie prac teoretycznych dotyczących tematu publikacji.

Pozycja adresowana jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się leczeniem i usprawnianiem osób z zespołem Downa, studentów psychologii i pedagogiki, jak i do rodziców oraz opiekunów tych osób, a także do wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o ich funkcjonowaniu.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl