O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Nie strach się bać - Lawrence J. Cohen

Potwory pod łóżkiem, pierwszy dzień w nowej szkole, udział w zawodach sportowych – wszystko to może być powodem lęku u dziecka, obawy lub niepokoju. Bezradni rodzice nie wiedzą, jak pomóc przestraszonemu dziecku zacząć na nowo odczuwać nieskrępowaną radość dzieciństwa.

Gdzieś w głębi swojej istoty każdy lęk obraca się wokół rzeczy ważnych, na przykład opuszczenia albo bezpieczeństwa. Wydaje się banalny tylko dlatego, że dziecko nie do końca potrafi ująć swoich najgłębszych uczuć słowami. Bywa też niestety, że lęki przechodzą jak pałeczka w sztafecie – z ojca na syna, z matki na córkę.

Lawrence J. Cohen przedstawia specjalny zestaw mądrych i skutecznych strategii na oswajanie lęków, które łączą zarazem radosną zabawę z głębokim zrozumieniem dla emocji dziecka, miłością, empatią i akceptacją.

Czytając „Nie strach się bać”:

  • nauczysz się zadawać Pytanie drugiego kurczaka,
  • sprawdzisz, jak działa System bezpieczeństwa twojego dziecka,
  • pozbędziesz się myślenia „A co, jeśli...”.

Autor kładzie nacisk na ogromną wagę bliskiej relacji z dziećmi, która pozwala łagodnie pomóc lękliwemu dziecku przeciwstawić się strachom i zacząć cieszyć się życiem pełnym radości z odkrywania nieznanych obszarów. Pokazuje, jak dzięki mądremu rodzicielstwu zapewnić dziecku mocne poczucie bezpieczeństwa, aby nabrało odwagi do zmierzenia się ze swoim lękiem.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl