O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Mój ojciec, mój przyjaciel — Arno i André Stern

Wydawca: Wydawnictwo Element
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 32,00 zł 32.00
Cena katalogowa: 35,00 zł
quantity Ilość

Opis

Mój ojciec, mój przyjaciel
Arno i André Stern
Tytuł oryginału: Mein Vater mein Freund

To przede wszystkim poruszająca opowieść o żydowsko-niemiecko-francuskiej rodzinie. Książka ta opowiada wspaniałą historię o zaufaniu i bezwarunkowej miłość, które  są kluczem dostępu Isidora do swojego syna Arno, który stanie się wynalazcą Malortu i osiągnie niezwykłe sukcesy naukowe. Arno z kolei przekazuje tę tradycję zaufania synowi André, któremu dał przywilej niechodzenia do szkoły. Dziś André także ma synów…

Mały Arno Stern jeździ swoim czerwonym samochodzikiem po podwórku, kiedy nagle woła go matka: „Arno, odstaw samochód i chodź szybko!”. Tak zaczyna się w 1933 roku ucieczka żydowskiej rodziny przed nazistami. Ojciec Arno, Isidor, kierowany intuicją i niewyczerpaną ufnością w Boga wie, że potrzeba cudu, by odnalazł spokój i szczęście dla swojej rodziny.

Sternowi zależy nie na tym, aby zobaczyć u dzieci spełnienie własnych oczekiwań, ale głównie by wzrastały one w przestrzeni miłości, zaufania i motywacji, w której ich umiejętności mogą rozwijać się bez ograniczeń.

Opowieść Arno i André Sternów to poruszająca historia rodziny, pokazująca, jak ważna w życiu człowieka jest głęboka potrzeba posiadania kochającego ojca.

Trzy pokolenia ojców i synów pokazują, że miłość i zaufanie są dziedziczne.

To niezwykle cenny głos w aktualnej dyskusji o „nowym ojcostwie” i problemach współczesnych chłopców.

Dobrze wiemy, że przemoc, lekkomyślność i zuchwalstwo są przekazywane z rodziców na dzieci. Jednak odnosi się to także do takich umiejętności, jak uważność, empatia, szacunek, a nawet czerpanie przyjemności i radości z życia – umiejętności, które są słabo widoczne we współczesnych społeczeństwach, nie mówiąc już o braku ich naukowego opracowania. Dlatego ta książka Arno i André Sternów jest kamieniem milowym na drodze do zrównoważonego społeczeństwa. Otwiera nam oczy na znaczenie kochającej, troskliwej i motywującej relacji między ojcami a synami.

Prof. dr Gerald Hüther, neurobiolog

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl