O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Logiś i Ja. Szeregi - ćwiczenia logicznego myślenia

Wydawca: WIR
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 26,00 zł 26.00
Cena katalogowa: 28,00 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Producent: WIR
Kod produktu: 0934

Opis

Logiś i Ja. Szeregi - ćwiczenia logicznego myślenia
Agnieszka Suder
Konsultacja merytoryczna: dr Elżbieta Ławczys, Agnieszka Fabisiak-Majcher

Logiś i ja to przede wszystkim seria ćwiczeń kształtujących umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole.

Zestaw Szeregi – to szeroki zestaw ćwiczeń kształtujących głównie umiejętność porządkowania szeregów 3-, 4-, 5- i 6-elementowych. W kartach pracy posłużono się różnymi typami zadań polegających na naśladowaniu, kontynuowaniu lub uzupełnianiu szeregu poprzez wskazywanie, także układaniu/przyklejaniu lub rysowaniu brakujących elementów.

Ważne jest to że, ćwiczenie linearnego porządkowania elementów według podanej reguły to jeden z lepszych sposobów na usprawnienie lewej półkuli mózgu, która pełni istotną rolę w nauce języka, przedmiotów ścisłych czy reguł społecznych.

Zestaw ćwiczeń szeregowania elementów został tutaj  podzielony na trzy różne części. Kryterium podziału jest typ zadania, czyli naśladowanie, kontynuowanie lub uzupełnianie. W obrębie każdej z tych części materiał został ułożony tak, aby poziom trudności wzrastał: dodatkowo karty pracy uporządkowano od 3- do 6-elementowych. W szeregach zastosowano następujące reguły porządkowania:

  • od najmniejszego do największego
  • od największego do najmniejszego
  • narastanie koloru (od białego, poprzez szarości, do czarnego)
  • narastanie ilości elementów
  • domykanie rysunku

 

 

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl