O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Logiś i Ja. ANALOGIE - Etap II - ćwiczenia logicznego myślenia
Agnieszka Suder

Logiś i ja to przede wszystkim seria ćwiczeń, które kształtują umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to głównie umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole.

Zeszyt Analogie - etap II - to szeroki zestaw ćwiczeń myślenia przez analogię o wyższym poziomie trudności niż część pierwsza.

W zadaniach wykorzystano kilka różnych typów analogii –  zwłaszcza obiekty łączą takie relacje jak: wielkość, ilość, funkcja, relacja „część do całości”, przeciwieństwa, oraz cechy.

Myślenie przez analogię to głównie umiejętność obejmujące wnioskowanie, odgadnięcia reguły oraz jej zastosowania. Doskonalenie tego mechanizmu rozumowania sprzyja usprawnieniu  lewej półkuli mózgu, a co więcej pomaga dzieciom w nauce języka, przedmiotów ścisłych oraz zrozumienia reguł społecznych.

Zestaw ten zawiera ćwiczenia składające się z dwóch części:

  • Pierwsza z nich to zadania oparte na materiale tematycznym (strony: 1-26)
    Dodatkowo ćwiczenia zostały uporządkowane pod względem stopnia trudności – od najłatwiej-szych relacji (wielkość, ilość) po trudniejsze (funkcje, cechy). Ważne jest to że, dziecko powinno odgadnąć regułę (na zasadzie podobieństwa) w oparciu o dwa przykłady, a następnie zastosować ją w ostatnim przykładzie. Spośród trzech obrazków do wycięcia dziecko wybiera ten prawidłowy i wkleja w puste miejsce.
    Co więcej, na stronach 24-26 wprowadzono nowy typ zadania. Polega ono na tym, że należy wybrać dowolny zestaw obrazków, rozciąć je, a następnie samodzielnie ułożyć na szablonie w taki sposób, by utworzyły logiczną relację. To ćwiczenie trudniejsze, przeznaczone dla dzieci, które dobrze radzą sobie z pozostałymi zadaniami w zestawie.
  • Natomiast kolejne zadania oparte są na materiale atematycznym (strony: 27-50)
    W tej części głównie ćwiczymy odgadywanie relacji zachodzących pomiędzy figurami geometrycznymi. Tutaj zadaniem dziecka jest odkrycie reguły, wskazanie brakującego elementu, na koniec – przerysowanie go w białym polu. Stopień trudności ćwiczeń atematycznych wzrósł dzięki wprowadzeniu złożonych elementów graficznych, większej ilości zadań wymagających liczenia lub analizowania wieloelementowych układów figur.
    Na stronach 48-50, analogicznie jak w części tematycznej, przygotowano 4 zestawy figur do rozcięcia i samodzielnego ułożenia.
do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl