O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Lęk u dzieci. Poradnik z ćwiczeniami

Książka to przede wszystkim  adaptacja profesjonalnych programów terapeutycznych o potwierdzonej efektywności, które opracowano w taki sposób, aby wszyscy  rodzice mogli samodzielnie nauczyć swoje dzieci konkretnych metod radzenia sobie z lękiem. Autorzy ukazują, jak powinno się reagować na ataki paniki u dziecka, rozwijać kompetencje społeczne, oswajać je z trudnymi sytuacjami, czy pomagać w rozpoznawaniu nieuzasadnionych obaw.

Tytuł ten nie tylko  łączy w sobie wiadomości teoretyczne, które opatrzone są przykładami i poradami dla rodziców ale także z praktycznymi ćwiczeniami do wspólnego wykonania. To jest doskonała pozycja dla rodziców, opiekunów i bliskich dzieci lękowych. Będzie też zajmować szczególne miejsce na półkach psychoterapeutów, psychologów i pedagogów.

Jest to także gotowy program do samodzielnego wykorzystania w domu, który zawiera przykłady, porady oraz praktyczne zadania dla dzieci i rodziców.

  • Pomóż swojemu dziecku w stosowaniu „detektywistycznego myślenia”, aby umiało rozpoznać nieuzasadnione obawy.
  • Naucz się reagować, gdy dziecko wpada w przerażenie.
  • Zacznij stopniowo oswajać dziecko z trudnymi dla niego sytuacjami.
  • Rozwijaj wraz z dzieckiem ważne umiejętności społeczne.


Opisane tutaj strategie są dobrze znane i poparte znaczącym materiałem naukowym. Dla rodziców książka ta będzie zajmującą i łatwą w odbiorze lekturą, pełną ważnych pomysłów na to, jak najlepiej pomóc dzieciom.

dr Thomas H. Ollendick, wykładowca na wydziale psychologii Politechniki i Uniwersytetu Stanowego Wirginii


Napisana z nadzieją, optymizmem i szacunkiem dla dziecięcych uczuć, ta książka jest istotnym nowym źródłem informacji zarówno dla rodziców, jak i osób zawodowo pracujących z dziećmi. Autorzy jasno opisują, wyjaśniają i pokazują, jak pomóc dziecku w budowaniu niezbędnej odwagi i pewności siebie potrzebnej do tego, by stawić czoło kłopotliwym obawom i strachom. Ten doskonały poradnik pomoże zmienić na lepsze życie wielu dzieci zmagających się z bólem niepokoju i lęku.

dr Debra Whiting Alexander

 

Dr RONALD M. RAPEE - wykładowca na wydziale psychologii Uniwersytetu Macquarie (Macquarie University) w Sydney, w Australii, i dyrektor tamtejszego Ośrodka Zdrowia Emocjonalnego (Centre for Emotional Health). Jeden z doradców tworzących Diagnostyczny i Statystyczny Podręcznik Zaburzeń Psychicznych oraz członek naukowej komisji doradczej szwajcarskich Badań Etiologicznych nad Przystosowaniem i Zdrowiem Psychicznym.

Dr psychologii ANN WIGNALL - starszy psycholog kliniczny i dyrektor dziecięcego wydziału zdrowia psychicznego w Służbie Zdrowia Północnego Sydney (Northern Sydney Health Service). Założyła Klinikę Zaburzeń Lękowych Dzieci i Młodzieży (Child and Adolescent Anxiety Clinic).

Dr SUSAN H. SPENCE - wykładowca psychologii i rektor na Uniwersytecie Griffitha (Griffith University) w Brisbane, w Australii. Autorka ponad stu książek i artykułów naukowych z dziedziny oceniania, prewencji i leczenia zaburzeń lękowych oraz depresji u dzieci i młodzieży.

Dr VANESSA COBHAM - pracuje w szkole psychologii przy Uniwersytecie Queensland (University of Queensland) oraz w Służbie Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży Mater (Mater Child and Youth Mental Health Service) w Brisbane, w Australii.

Dr HEIDI LYNEHAM - członek zespołu badawczego na wydziale psychologii Uniwersytetu Macquarie (Macquarie University) w Sydney, w Australii, oraz zastępca dyrektora tamtejszego Ośrodka Zdrowia Emocjonalnego (Centre for Emotional Health).

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl