O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Kto straszy, Albercie?

Albert nie wierzy, że duchy i potwory istnieją. Czasem jednak o tym zapomina, a wtedy przekonuje się, że wyobraźnia lubi płatać figle, a strach ma wielkie oczy…

Albert Albertson mieszka z tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, były tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło aż dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstała ogromna liczba spektaklów teatralne i filmów animowanych. W Szwecji to już niezwykle kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl