O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Kto? Co? Rzeczownik 2. Gramatyka języka polskiego

Wydawca: Epideixis
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 13,60 zł 13.60
Cena katalogowa: 15,11 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Producent: Epideixis
Kod produktu: 702

Opis

Kto? Co? Rzeczownik 2 to zbiór przede wszystkim ćwiczeń oraz zabaw językowych kształtujących i utrwalających pojęcie rzeczownika.

Przeznaczony jest dla dzieci, które poznały tę część mowy w podstawowym zakresie i potrafią odnaleźć rzeczownik w grupie innych wyrazów, określić pytanie, na które odpowiada, i liczbę, w której występuje.

Zawarte także w tej części ćwiczenia poszerzają i utrwalają wiadomości na temat rzeczownika i jego roli w języku polskim. Pokazują tożsamość wyrazu pomimo jego różnych form deklinacyjnych, bogactwo języka wynikające z możliwości tworzenia wyrazów pochodnych, a także przybliżają podstawowe zasady ortograficzne zawiązane z pisownią rzeczowników. Wskazują związki i zależności zachodzące pomiędzy rzeczownikiem a innymi częściami mowy. Wszystkie ćwiczenia mają formę zabaw językowych, łamigłówek i komiksów, są barwnie i humorystycznie ilustrowane.

Zabawa z PUS-ami polega na rozwiązywaniu zadań zawartych w książeczkach i dodatkowo jednoczesnym układaniu klocków w zestawie kontrolnym. Po zakończeniu zadania dziecko samo sprawdza, czy odpowiedź ułożona z klocków jest poprawna i zgodna z wzorem kontrolnym pokazanym w książeczce przy rozwiązywanym zadaniu.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl