O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Kryzys szkoły - Jesper Juul

Wydawca: Wydawnictwo MIND
Dostępność: brak towaru
Nasza cena: 27,90 zł 27.90
Cena katalogowa: 29,90 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Kod produktu: 0930

Opis

Kryzys szkoły
Co możemy zrobić dla uczniów, nauczycieli i rodziców?
Jesper Juul

Autor w książce odpowiada na pytania, czy szkoła może sprawiać uczniom radość? Jak wspierać dziecko w obliczu presji szkolnej? Jak rozwiązywać problemy, które rodzą się w klasie? Czy może dawać satysfakcję nauczycielom?  
Jesper Juul, jako duński pedagog i terapeuta, uważa że współczesne dzieci żyją pod nadmierną presją szkoły. A ponieważ, szkoła jest najważniejszą częścią ich życia, wokół niej koncentrują się także relacje z rodzicami, co oczywiście rodzi wiele konfliktów i napięcia we wzajemnych relacjach.

Jesper JUUL przedstawia radykalną zmianę w nastawieniu do uczniów, czyli zaufanie zamiast przymusu, oraz prawdziwe relacje zamiast bezosobowych reguł. Jego główną troską jest dobro dzieci, jednak podkreśla także, że uczniowie nie będą czuć się w szkole dobrze, jeżeli sami  nauczyciele źle się w niej czują.

Wszyscy uważają że, gdyby nie było przymusu, to żadne dziecko nie chciałoby się uczyć. Dlatego też w szkołach musi pilnie zostać zastosowana zmiana paradygmatu, która polega na tym, że w centrum znajdzie się zaufanie do kompetencji dziecka, zaufanie, że dzieci chętnie współdziałają nie tylko z rodzicami, ale także z nauczycielami.

Wszyscy rodzice chcą mieć odpowiedzialne dzieci, a dodatkowo sprawnie radzące sobie w społeczeństwie, tylko że kompetencji społecznych nie zdobywa się lekcjach, na których rządzi przymus i posłuszeństwo, ale zdobywa się je, swobodnie rozwijając się razem z innymi dziećmi pod okiem empatycznego pedagoga.

Wiąże się to z tym, że szkoły są jak rodziny, ponieważ dzieciom jest dokładnie tak samo dobrze, jak dorosłym. Jeśli dorosłym wiedzie się źle, to i dzieci będą się źle czuły. A niestety,  w danym momencie nauczyciele nie mają najlepiej. Dlatego też musimy się o nich się zatroszczyć.

A gdy rodzice skarżą się, że mają dość awantur o prace domowe. Autor, wszystkim im  radzi tylko jedno: natychmiast wycofać się i przekazać całą odpowiedzialność dziecku.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl