O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Karty diagnozy

Autor: Jagoda Cieszyńska, Marta Korendo
Dział: Logopedia
Podkategoria: Diagnoza i dokumentacja
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nasza cena: 31,41 zł 31.41
Cena katalogowa: 34,90 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Producent: Wydawnictwo Edukacyjne
Kod produktu: 75

Opis

Karty diagnozy sa kierowane przede wszystkim dla terapeutów, logopedów, lekarzy pediatrów, psychiatrów, neurologów i rodziców:

  • charakteryzują az 10 etapów rozwoju dziecka od 4. do 36. miesiąca życia;
  • zawierają także dokładny opis umiejętności i sprawności, które powinno posiadać dziecko w określonym przedziale wiekowym;
  • pozwalają dodatkowo w prosty i czytelny sposób monitorować i diagnozować rozwój dziecka.

Dzięki Kartom diagnozy można w bardzo prosty sposób sprawdzić, czy dziecko we właściwym czasie osiągnęło kolejne kamienie milowe rozwoju, a tym samym – zapobiec wszelkim nieprawidłowościom. Brak oczekiwanych zachowań, które zostały wyszczególnione w kartach, może być sygnałem wielu poważnych zaburzeń, w także tym autyzmu.

Recenzja na blogu PsychoLogo Angelika Kaźmierczak - fragment poniżej - wideo-recenzja TUTAJ

Karty diagnozy opisują rozwój dziecka od 4. do 36. miesiąca życia – dzielą ten okres na dziesięć mniejszych i w każdym z nich proponują szereg umiejętności, które dobrze, jeśli dziecko opanuje w danym momencie. Bardzo ważne jest to, że Karty diagnozy nie służą wpasowaniu dziecko w jeden tylko słuszny schemat rozwoju. Każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie. Jednak uważna obserwacja rozwoju dziecka i oparcie się o rzetelne źródła, jakim w mojej ocenie są proponowane karty, pozwala stwierdzić, czy rozwój przebiega w dobrym kierunku oraz czy odbywa się w odpowiednim tempie. Szybkie wyłapanie nieprawidłowości pozwala na niezwłoczną reakcję i nadrobienie pojawiających się w rozwoju wyzwań tak, by dziecko mogło w pełni rozwinąć swój potencjał w kolejnych etapach rozwoju.
Karty diagnozy dziecka to pozycja, z które stale będę korzystać w swojej pracy w specjalistycznym gabinecie – aby pokazywać rodzicom czarno na białym czy rozwój ich dziecka jest prawidłowy i by zachęcać ich do podejmowania dodatkowych działań lub przeciwnie – by uspokajać i zachęcać do relaksu i cieszenia się tym, że dziecko rozwija się tak, jak należy.
Jestem przekonana, że każdy specjalista i rodzic znajdzie w tej pozycji wartościowe treści i dzięki niej będzie mógł poczuć się kompetentnie i pewnie.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl