O Wydawnictwie | wersja beta

Ten produkt jest niedostępny.

Opis

Gramatyka na wesoło 2, druga książeczka z serii Gramatyka na wesoło, podobnie jak pierwsza, jest próbą całkowicie nowego spojrzenia na zagadnienia dotyczące gramatyki języka polskiego.

Dziecko nie znajdzie w niej, tak jak w podręczniku, odpowiedzi na wszystkie pytania związane z gramatyką języka polskiego, ale ułatwi mu ona zrozumienie niektórych trudnych problemów gramatycznych. Książeczka w sposób bardziej przystępny i przejrzysty ujmuje trudne dla dziecka zagadnienia i przekształca żmudną naukę pisowni wyrazów w sprawdzoną i lubianą zabawę z PUS-em. Zaproponowane w książeczkach ćwiczenia znacznie poszerzają wiedzę dziecka o poznanych częściach mowy i ich związkach wyrazowych. Dają możliwość praktycznego zastosowania wyrazów bliskoznacznych, przeciwstawnych, zdrobnień, a także różnych form rzeczownika, przymiotnika, liczebnika i czasownika.

Dzięki tej zabawie dziecko będzie mogło nie tylko sprawdzić prawidłowość rozwiązania, lecz także samodzielnie, bez czyjejkolwiek pomocy, poprawić ewentualne błędy i utrwalić znajomość poznanych zasad.

 

Zabawa z PUS-ami polega na rozwiązywaniu zadań zawartych w książeczkach i jednoczesnym układaniu klocków w zestawie kontrolnym. Po zakończeniu zadania dziecko samo sprawdza, czy odpowiedź ułożona z klocków jest poprawna i zgodna z wzorem kontrolnym pokazanym w książeczce przy rozwiązywanym zadaniu.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl