O Wydawnictwie | Darmowa dostawa od 200 zł! | wersja beta

Empatia wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem - Jesper Juul, Helle Jensen

Wydawca: Wydawnictwo MIND
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Nasza cena: 28,00 zł 28.00
Cena katalogowa: 29,90 zł
quantity Ilość
Ocena: 0
Kod produktu: 0767

Opis

Empatia wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem.

Jesper Juul, Helle Jensen, Peter Høeg, Jes Bertelsen, Steen Hildebrandt, Michael Stubberup

Empatia to życzliwość, zrozumienie dla siebie i innych ludzi oraz zdolność do wczuwania się w to, co czują. Jednak tylko ktoś, kto czuje się bezpiecznie z samym sobą, może wchodzić w głębszy kontakt z innymi ludźmi oraz okazywać im empatię.

Jesper Juul wraz z zespołem pięciu duńskich psychologów i terapeutów napisał tę książkę, aby pokazać, jak można pracować nad własną wrażliwością i samoświadomością, wspierając swoją zdolność do empatii. Każdy człowiek się z nią rodzi, ale można ją także rozwijać i pogłębiać.

Jest to książka dla wszystkich osób, które chciałyby kultywować w sobie wrażliwość na głos swojego serca. Jej celem jest inspirowanie dorosłych, ale została napisana także dla dzieci, ponieważ przedstawione w niej ćwiczenia są przeznaczone również dla nich. Empatia wzmacnia dzieci, gdyż daje im wewnętrzną kotwicę, uczy rozumienia siebie i umożliwia rozwój w obszarach, które zazwyczaj nie są wspierane przez naszą edukację i kulturę.

Spis rzeczy:

CZĘŚĆ I. CZYM JEST EMPATIA?
Wszystko mamy już w sobie
Czy można wytrenować radość życia?
Terapia, rozwój osobisty i naturalne kompetencje
Język, uczucia i fundament wewnętrzny

CZĘŚĆ II. EMPATIA, KTÓRA TRZYMA CAŁY ŚWIAT RAZEM
Rozważania ogólne
Wewnętrzna i zewnętrzna pojemność
Dzieci, społeczeństwo i rodzina
Dzieci i szkoła. Empatia w środowisku korzystnym dla nauki i rozwoju
Marzenie o dobru. O dzisiejszych dzieciach i ich wyborach
Najsolidniejsza waluta

CZĘŚĆ III. EMPATIĘ MOŻNA ĆWICZYĆ
Jak mogę poznać swoje kompetencje?
Jak połączyć ze sobą wszystkie kompetencje
Perspektywy
Kompetencje relacyjne. Sztuka dostrzegania drugiego człowieka takim, jaki jest
Zaufanie do siebie i świata

Część IV. DODATEK
Ćwiczenia z dziećmi
Dzieci, bliskość, natura

 

O AUTORACH

Jesper Juul (ur. 1948), duński pedagog, terapeuta rodzinny, doradca i superwizor. Jeden z najważniejszych europejskich ekspertów od wychowania. Założyciel Familylab, międzynarodowej organizacji, która promuje wartości sprzyjające rozwojowi zdrowia psychicznego u dzieci i dorosłych. Jest autorem wielu książek, z których najbardziej znana to Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej? (wyd. pol. Wydawnictwo MiND, 2012).

Helle Jensen (ur. 1954), duńska psycholożka i terapeutka, superwizorka kompetencji relacyjnych i terapii rodzinnej. Autorka wielu książek i artykułów, m.in. Relational Competence. Towards a New Culture of Education (Kompetencje relacyjne. W stronę nowej kultury edukacji, 2002, współaut. Jesper Juul).

Jes Bertelsen (ur. 1946), dr filozofii i historii idei. Michael Stubberup (ur. 1956), z wykształcenia filolog i historyk sztuki. Peter Høeg (ur. 1957), jeden z najpopularniejszych pisarzy duńskich, autor bestsellerowej powieści Smilla w labiryntach śniegu. Steen Hildebrandt (ur. 1944), profesor teorii organizacji i przywództwa uniwersytetu w Arhus.

do góry
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl